Już po raz osiemnasty Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach zorganizował Festyn Integracyjny BARIEROM STOP dla ponad 30 placówek samorządowych powiatu poznańskiego i zaproszonych gości. Wśród nich była drużyna z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” wraz z Dyrekcją Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu oraz reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy. W gościnnych progach powitał wszystkich Gospodarz oraz Starosta Poznański
Jan Grabkowski. Festyn rozpoczął się koncertem zespołu muzycznego „Anka” – piosenka wokalistki w tym roku nominowana została do Festiwalu w Opolu.

Tegoroczna edycja Festynu miała hasło „NATURALNIE”, co wspaniale zgrało się z otoczeniem ośrodka, który umiejscowiony jest w leśnej oazie spokoju. Recykling, sortowanie odpadów, pojazdy elektryczne, naturalne, czyli oparte na warzywach jedzenie, znajomość lasu i ekologiczne dekoracje – organizatorzy zaprezentowali szeroki zakres tematów. Zainteresowanie wzbudziły pokazy pojazdów elektrycznych: motorów i rowerów oraz samochodu Tesla. Przy stanowisku Nadleśnictwa mogliśmy wzbogacić wiedzę
o faunie i florze okolicznych lasów, a w tradycyjnym konkursie drużyn rywalizowaliśmy o Puchar Starosty. Z zapałem wzięliśmy udział w kilku konkurencjach, a na sam finisz została oceniona nasza recyklingowa praca plastyczna.

Z pełnego wrażeń wyjazdu do Lisówek wróciliśmy zadowoleni
i naładowani pozytywną energią. Życzymy wszystkim, aby na pożegnanie lata mogli spędzać czas aktywnie, w wybrany przez siebie sposób, w otoczeniu pięknej i pomagającej „naładować baterie” zieleni.

Anna Szpakowska

Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Swarzędzu