Wielkość Czcionki  Zwiększyć Czcionkę Zmniejszyć Czcionkę

Biuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn informacji publicznej

Logo Ośrodka Pomocy Społecznej

 

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, w której mieszkamy, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

 

„Rodzina 500 plus” on-line przez bakowość elektroniczną

 

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pośrednictwem 25 banków: PKO Bank Polski, Inteligo, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK S.A., mBank, Orange Finanse, ING Bank Śląski, Getin Bank, Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska S.A., Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank BPH S.A., Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Handlowy w Warszawie S.A., Credit Agricole Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska, SGB-Bank S.A., Banki Spółdzielcze SGB, Eurobank, Bank BPS, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, Bank Pocztowy,Nest Bank S.A., Plus Bank S.A.

 

listabankow

 

Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

 

„Rodzina 500 plus” on-line przez empatia.mrpips.gov.pl

 

Emp@tia to nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Dzięki Emp@tii z Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

 

empatia_logo.jpg

 

Pobierz informator i dowiedz się, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” przez stronę empatia.mrpips.gov.pl

 

Do pobrania:

Informator - jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” przez stronę empatia.mrpips.gov.pl (1.8 MB)

 

„Rodzina 500 plus” on-line przez ePUAP

 

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Przez ePUAP można załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Aby to zrobić trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić tożsamość danej osoby.

 

b_800_600_0_00_images_logotypy_epuap2_logo.jpg

 

Pobierz informator i dowiedz się, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” poprzez ePUAP.

 

Do pobrania:

Informator - jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez ePUAP (152.7 KB)

 

„Rodzina 500 plus” on-line przez PUE ZUS

 

PUE udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwi złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Wniosek elektroniczny będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, będzie miała możliwość wypełnienia i wysłania wniosku.

 

pue_zus.jpg

 

Pobierz informator i dowiedz się, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” poprzez PUE ZUS.

 

Do pobrania:

Informator - jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez PUE ZUS (815.5 KB)

 

 

Aktualności Świadczenia Wychowawcze
Informacje o programie "Rodzina 500 plus"
Pytania i odpowiedzi
Pobierz Wniosek

2009-2016 © Wszelkie prawa zastrzeżone.