Wypełnij wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego przez gospodarstwo domowe.

Wnioski są dostępne w wersji papierowej w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 25 oraz na stronach internetowych:

  • Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu

Wniosek o preferencyjny zakup wegla (.pdf)

  • Urzędu Miast i Gminy w Swarzędzu

Wniosek o preferencyjny zakup wegla (.pdf)

Wniosek możesz złożyć:

  1.  na piśmie, osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu lub przesłać pocztą na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu ul. Poznańska 25, 62-020 Swarzędz;
  2.  za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344)- E-PUAP.

Twój wniosek zostanie zweryfikowany przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu, następnie zostaniesz poinformowany mailowo albo telefonicznie o wyniku rozpatrzenia Twojego wniosku. Zostaniesz poinformowany o ilości węgla, który możesz zakupić po preferencyjnej cenie, wysokości kwoty jaką powinieneś uiścić za jego zakup oraz tytule płatności.

Należność za zakup preferencyjny węgla można wpłacić:

  •  przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
    prowadzony w: Banku BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna o numerze 93 1600 1084 1843 0348 6000 0213
  •  kartą płatniczą w kasie Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu - ul. Poznańska 25
  •  gotówką w punkcie kasowym „Monetia” - ul. Rynek 6

W tytule przelewu należy podać indywidualny numer sprawy podany przez pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu

Po dokonaniu płatności i zaksięgowaniu Twojej wpłaty przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu ponownie skontaktuje się z Tobą mailowo albo telefonicznie pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu i poinformuje Cię, że możesz już zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu celem odebrania upoważnienia do odbioru zakupionego po preferencyjnej cenie węgla oraz faktury VAT.

Z odebranym upoważnieniem udaj się do składu opału znajdującego się w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej 101 i odbierz swój węgiel. 

Jednocześnie informujemy, że transport oraz ewentualna usługa workowania zakupionego węgla pozostaje w zakresie kupującego.

 wegiel