Zgodnie z naszą małą tradycją również i w tym roku uczestnicy ŚDS zaprosili swoich najbliższych na świąteczne spotkanie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w gronie tym znaleźli się również byli uczestnicy ŚDS, którzy co roku chętnie nas odwiedzają.

 

Wieczór rozpoczął się występem części zespołu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która zaprezentowała nam swój świąteczny repertuar. Nuciliśmy więc sobie cicho, a co niektórzy odważniejszy i nieco głośniej, do naszych kolęd. Nie zabrakło również utworów marszowych oraz popularnych piosenek zagranicznych obowiązkowo granych przez stacje radiowe w grudniu z kawałkiem „Last Christmas” zespołu Wham! na czele. Dziękujemy wszystkim muzykom za ten magiczny koncert.

 

Druga część wieczoru poświęcona była zaprezentowaniu gościom twórczości grupy teatralnej. Tego dnia odbył się pokaz premierowy 20 minutowego filmu „Jestem całością” stworzonego przez uczestników pod opieką prowadzącej zajęcia instruktor teatralnej Mai Olejnik. Film spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem, sami uczestnicy byli bardzo zadowoleni z końcowego efektu swojej 6-cio miesięcznej pracy. Dużą ekscytację wywołała również informacja pani Mai, że film w styczniu będzie wyświetlany na przeglądzie w Barcelonie. Czekamy więc z niecierpliwością na hiszpańskie recenzje.

 

Po części artystycznej zaprosiliśmy gości na mały poczęstunek z tradycyjnie już upieczonymi i udekorowanymi przez nas pierniczkami. Była to dla nas okazja do poznania i rozmowy z osobami bliskimi naszym uczestników. Dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w przyszłym roku!

 

K.A

ŚDS

 

podczas spotkania  podczas spotkania  podczas spotkania