11 maja 2022 roku swarzędzkie Kluby Młodych Duchem we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizowały prelekcję na temat życia i twórczości Agnieszki Osieckiej. Spotkanie odbyło się w kameralnej sali Biblioteki na os. Raczyńskiego 19 i zgromadziło ponad trzydziestoosobową grupę mieszkańców. Wśród audytorium znaleźli się seniorzy oraz przedstawiciele lokalnego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pomysłodawczynią prelekcji „Agnieszka Osiecka. Poetka polskiej piosenki” była Pani Liliana Szczepańska, członkini Klubu „Słoneczny Wiek”. Dzięki tej inicjatywie poznaliśmy wiele interesujących faktów o artystce, bez której polska poezja drugiej połowy XX wieku byłaby zdecydowanie uboższa. Opowieść Pani Liliany wzbogacona była materiałem fotograficznym i różnorodnymi interpretacjami muzycznymi tekstów Osieckiej, których powstało w sumie ponad dwa tysiące.

Dziękujemy Bibliotece oraz p. Agacie Widzowskiej za gościnę i organizację wydarzenia, z nadzieją na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Dominika Bazaniak

ponad dwudziestoosobowa grupa kobiet siedzi na krzesłach i rozmawia miedzy sobą, czekając na rozpoczęcie prelekcji
Pracownica biblioteki wita zebranych na prelekcji uczestników. Za jej plecami wyświetlana jest prezentacja z tytułowym slajdem Agnieszka Osiecka. Poetka polskiej piosenki
Kilka uśmiechniętych seniorek dziękuje i wręcza prelegentce kwiaty
w małej sali grupa kobiet siedzi na krzesłach i patrzy przed siebie. Wśród nich znajduje się prelegentka z mikrofonem w dłoni.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4