Choć otaczająca wszystkich rzeczywistość nie zawsze nas rozpieszcza to i tak swarzędzcy seniorzy stawiają na aktywność, aby ocalić od zapomnienia poczucie spokoju i wzajemnej solidarności w potrzebie. Każdy, kto do nas trafi, w zależności od indywidualnych upodobań, odnajdzie coś interesującego dla siebie.

W Centrum Aktywności Seniora i w Klubach Młodych Duchem proponujemy osobom 60+ zajęcia zróżnicowane tematycznie. Działania nakierowane są na: profilaktykę zdrowia, sprawność intelektualno - umysłową oraz szeroko rozumianą kulturę fizyczną, a nawet artystyczną. W ramach zajęć „Dekoratornia” tworzymy m.in. witraże, uczymy się skomplikowanej sztuki tworzenia makram czy odzyskiwania ekologicznych prac.

Dodatkowo pod okiem instruktorów odbywają się zajęcia muzyczne oraz inspirujące warsztaty malarskie. „Młodzi duchem” zaznaczyli w miesiącu marcu swoją obecność, dzięki hojności serc w ramach zorganizowanej dla zwierząt ze „Schroniska w Skałowie akcji „Otwieramy serca ‘’. Zebraliśmy m.in. koce, legowiska, miski, smycze i obroże. Działamy czasami również spontanicznie, dlatego przygotowane zostały niebiesko - żółte tasiemki identyfikując się z uchodźcami z Ukrainy i wyrażające sprzeciw przeciwko wojnie.

Jeśli chcesz rozwijać swoje pasje w otoczeniu pozytywnych ludzi, spędzić aktywnie i kreatywnie czas, nie zwlekaj i zawitaj do Nas. Zapraszamy do Centrum Aktywności Seniora ul. Piaski 4, Klubów Młodych Duchem: „Promyk” w świetlicy wiejskiej w Jasinie, „Gadu Gadu” w świetlicy wiejskiej w Zalasewie, „Jaskółki” w świetlicy wiejskiej w Wierzonce, „Pod Kasztanami” w świetlicy wiejskiej Uzarzewie, „Wesoła Paczka” w świetlicy wiejskiej w Paczkowie. Więcej informacji na stronie www.opsswarzedz.pl oraz pod numerem telefonu: 504 932 301.

CAS
M. Pawlik