Słoneczny wrzesień, robił co mógł, aby nam pokolorować rzeczywistość. Skutek był co najmniej dobry, ale jak poprawić nastrój w dni deszczowe, które z pewnością niebawem nadejdą.

Centrum Aktywności Seniora przy ul. Piaski 4, od lat proponuje ciekawe rozwiązania na niepogodę. Na niepogodę, na brak kontaktów z ludźmi, na nadmiar wolnego czasu… Wielu seniorów doskonale zna ten adres i chętnie korzysta z wielu propozycji jak np. gimnastyka, Nordic Walking, zajęcia malarskie, muzyczne, literackie, plastyczne… Innych – serdecznie zapraszamy!

 

Przez uchylone okno słychać delikatne, ale coraz wyraźniejsze stukanie. Coś, jakby małe ..kopytka? Po chwili mam już całkowitą pewność, że to grupa seniorek z instruktorką wraca ze spaceru z kijkami. Nagle kilka rozbawionych pań jest w stanie wyrwać z letargu albo ..albo twórczego zamyślenia osoby pracujące w sali klubowej. A praca to czasem nieprosta a ..przyjemna, jak większość aktywności w CAS, które za poświęcony czas odpłacają satysfakcją. Tym razem są to zajęcia plastyczne. Konikiem instruktorki (szczęśliwe dzieciństwo z poradami Pana Adama Słodowego!) jest ręczne wykonywanie zabawek, prezentów (np. kartek imieninowych dla bliskich). Czy może być większa niespodzianka dla obdarowanej osoby od otrzymania najlepszych życzeń na własnoręcznie wykonanej kartce? W dodatku wysłanej w kopercie ze znaczkiem, pocztą nie-elektroniczną... (Przyjdzie czas i na koperty, i na papier do prezentów).

 

Frajda z wspólnego tworzenia, zaskoczenia efektami pracy są w stanie osłodzić te wszystkie zalecane procedury związane z pandemią. Pandemia? Tak, tak, ale życie przede wszystkim!

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam,

Beata Sz.

 

Resized 20200706 122502