Wielkość Czcionki  Zwiększyć Czcionkę Zmniejszyć Czcionkę

Biuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn informacji publicznej

Logo Ośrodka Pomocy Społecznej

 

Jak co roku swarzędzcy seniorzy z Klubów Młodych Duchem spotkali się w Centrum Aktywności Seniora na spotkaniu opłatkowym. W tym roku ucieszył nas fakt, że było nas 110 osób. Świąteczne życzenia z-cy Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej p. A. Maciejowicz zostały przekazane wszystkim gościom oraz ich bliskim. Odświętnie ubrana sala przez Panie z klubów podkreślała podniosły nastrój. Nad oprawą muzyczną całego przedsięwzięcia czuwał p. Sz. Dziwisz. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek było czasem, który mogliśmy spędzić z zaproszonymi gośćmi w atmosferze wzajemnej życzliwości. Właśnie wówczas tak naprawdę poczuliśmy nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Łamiąc się opłatkiem słowa „Kolędy domowej” każdy rozważał na swój sposób i życzyliśmy sobie zdrowia, pogody ducha w codziennym dniu.

 

W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie świąteczne lub noworoczne. Do jury wpłynęło osiem prac konkursowych, w których Seniorki opisywały Gwiazdki, które najbardziej zapadły im w pamięci. Choć wszystkie utwory były piękne, to komisja zdecydowała się wyróżnić cztery prace, których autorkami były Panie: Liliana Szczepańska, Romualda Knast, Halina Begier i Hanna Grabowska. W nagrodę każda z uczestniczek otrzymała dyplom oraz książkę w sam raz na długie, zimowe wieczory. A dwie z wyróżnionych Pań przeczytały swoje opowiadania podczas spotkania opłatkowego.

 

Ważnym punktem uroczystości były życzenia przygotowane przez seniorów dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dla pozostałych klubowiczów. Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i inne ozdoby wywoływały uśmiech radości na twarzach zebranych.

 

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się w tak licznym, miłym gronie. Wszystkim Państwu życzymy zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

 

Dominika Bazaniak

Małgorzata Pawlik

Centrum Aktywności Seniora

spotkanie opłatkowe widownia prezentacja zdjęcie uczestników

2009-2016 © Wszelkie prawa zastrzeżone.