Archiwum artykułów

Wrzesień 2018

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 19 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z CAS
558

Debiut zespołu wokalnego „Jaśminy” oraz wystawa prac malarskich w Grodzisku Wlkp.

  22 września 2018 r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się XIII Koncert „Na Srebrną Nutę” zrealizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II oraz Grodziskie Stowarzyszen read more..

Aktualności z OPS
417

Nabór opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych i/lub z niepełnosprawnością

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu ogłasza nabór opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych i/lub z niepełnosprawnością do projektu „Nowoczesne usługi asystenckie i opiekuńcze w read more..

Aktualności z OPS
463

Ogłoszenie o prowadzonej rekrutacji w zakresie teleopieki

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu ogłasza nabór uczestników do projektu „Nowoczesne usługi asystenckie i opiekuńcze w Gminie Swarzędz” na korzystanie z usług teleopieki. Projekt read more..

Aktualności z ŚDS
503

Festyn Integracyjny „Barierom Stop”

  W dniu 19.09.2018r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Dziennego Domu „Senior-WIGOR” wzięli udział w XVI Festynie Integracyjnym „Barierom Stop” o Puchar Starosty Poznańskiego. Organiz read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1135

Wycieczka do Kórnika

  14.09.2018. wyjechaliśmy na wycieczkę do Borówca i Kórnika. W piątkowy poranek zwiedziliśmy makietę kolejową w Borówcu która jest największym tego typu miejscem w Polsce. Odwiedziliśmy również read more..

Aktualności z CAS
558

O Chinach i Nowym Jedwabnym Szlaku w Centrum Aktywności Seniora

  10 września w Centrum Aktywności Seniora przy ul. Piaski zgromadziła się liczna grupa klubowiczów. Powodem tego spotkania był wykład otwarty zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W pr read more..

Aktualności z CAS
479

Wizyta seniorów w TVP Poznań

  27 sierpnia grupa seniorów z Klubów Młodych Duchem wybrała się do siedziby poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej, która mieści się w Poznaniu przy ul. Serafitek. Po przekroczeniu progu Tele read more..

Praca w OPS
837

Ogłoszenie: nabór na wolne stanowisko – opiekun osoby niesamodzielnej – 2 etaty nr ref. 6/2018

  Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu na podstawie złożonego wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu w ramach read more..

Praca w OPS
751

Ogłoszenie: nabór na wolne stanowisko – asystent osoby niepełnosprawnej – 1 etat nr ref. 5/2018

  Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu na podstawie złożonego wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu w ramach read more..

Aktualności z OPS
389

Zlot Talentów 2018

 14 września 2018 wzięliśmy udział w VI Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Mieszkańców Powiatu Poznańskiego pod nazwą „Zlot Talentów 2018”.   Jak co ro read more..

Aktualności z CAS
453

Straż Pożarna z bliska

  Przed samym końcem wakacji swarzędzcy seniorzy odwiedzili strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Antoninku. Podczas wizyty poinformowano nas, że w Poznaniu jest dziewięć tego typu jedn read more..

Aktualności z OPS
405

Projekt „Nowoczesne usługi asystenckie i opiekuńcze w gminie Swarzędz”

            Informujemy, iż Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu uzyskał dofinansowanie dla  projektu pt.: „Nowoczesne usługi asystenckie i opiekuńcze w Gmini read more..

Aktualności z OPS
355

Czas na zmiany – Zmieniamy się

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu od kwietnia tego roku realizuje projekt konkursowy „Czas na zmiany – Zmieniamy się!” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinans read more..

Aktualności z CAS
422

Senior świadomy - czerniak wykluczony

  Zapraszamy na bezpłatne badania znamion i pieprzyków videodermatoskopem dla seniorów. Miejsce: Centrum Aktywności Seniora, il. Piaski 4, 62-020 Swarzędz. Data: 3 października (środa), godz. read more..

Aktualności z OPS
425

Do zobaczenia, Sammy!

W piątek 24 sierpnia w świetlicy socjoterapeutycznej „Nasza Dziupla” odbyło się uroczyste pożegnanie wolontariuszki Samanthy. Włoszka przyjechała do Swarzędza pod koniec października ubiegłego roku read more..

Aktualności z CAS
473

Sierpniowe warsztaty dla swarzędzkich seniorów

  Mimo bardzo wysokich temperatur, sierpień w Centrum Aktywności Seniora tętnił życiem w ramach letnich warsztatów 2018. Pierwszy tydzień poświęcony był zajęciom z arteterapii, podczas których read more..

Aktualności z CAS
497

Nowy Jedwabny Szlak - szanse i wyzwania

  Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Radosława Fiedlera „Nowy Jedwabny Szlak - szanse i wyzwania”, 10 września 2018 roku o godz. 10:00 w Centrum A read more..

Aktualności z OPS
540

Jak zrobić coś dla innych i dla siebie jednocześnie?

  Dla nas, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu odpowiedź jest prosta: wziąć udział w corocznym, charytatywnym biegu Poznań Business Run, będącym częścią ogólnopolskiego biegu Polan read more..

Aktualności z ŚDS
561

Relaks na Eko Plaży

  Dnia 14 sierpnia 2018r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Swarzędzu spędzili czas w otoczeniu leśnej przyrody nad jeziorem Stęszewsko-Kołatkowskim, a dokładniej na Eko Plaży położone read more..