Archiwum artykułów

Marzec 2018

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 28 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z CAS
495

Wielkanocne inspiracje w Zalasewie

  W ramach przygotowań wielkanocnych dekoracji, jedna z seniorek z Klubu „Gadu – Gadu” w Zalasewie, pani Justyna - znana ze swoich artystycznych zdolności - pokazała nam, w jaki sposób stworzyć read more..

Aktualności z CAS
488

Z życia seniora w klubie przy ul. Staszica

Na przedświątecznym spotkaniu p. Instruktor wprowadziła nas w świat decoupage. Ze słoików po jogurcie i wydmuszek po jajkach przyniesionych przez seniorów, udało nam się z pomocą p. Małgosi wyczarow read more..

Aktualności z CAS
424

Wielkanocne stroiki

  Przedświąteczne warsztaty florystyczne w Centrum Aktywności Seniora to już tradycja. Są to spotkania, podczas których seniorzy ze Swarzędza i młodzież z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dl read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
930

Wielkanocny upominek od Seniorów dla Przedszkoli

  W dniu 26 marca Uczestnicy Dziennego Domu Senior – WIGOR przekazali Dzieciom ze swarzędzkich placówek ręcznie wykonane, szydełkowe ozdoby wielkanocne. Niemal trzysta kurczaczków powstawało prz read more..

Aktualności z OPS
471

Cyfrowa Wielkopolska

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu przystąpił do udziału w europejskim projekcie edukacyjno-aktywizującym „Cyfrowa Wielkopolska”, który będzie trwał do końca 2020 roku. Działania projektowe read more..

Aktualności z ŚDS
666

Spotkanie z rodzinami w Środowiskowym Domu Samopomocy

    19.03.2018r uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Swarzędzu już po raz kolejny zaprosili do Domu swoje rodziny i bliskich na spotkanie integracyjne.   W ramach spotkania o read more..

Aktualności z CAS
394

Bezpłatne zajęcia aktywizujace dla seniorów w Jasinie

  Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zacjecia aktywizujące dla seniorów w Jasienie.   Spotkanie organizacyjne: 4 kwietnia 2018 r. (środa) o godzinie 15.00   Serdecznie zapraszamy read more..

Aktualności z CAS
465

Konkurs literacki dla seniorów z miasta i gminy Swarzędz

  Drodzy Seniorzy, zachęcamy Was do podzielenia się zabawnymi sytuacjami z codziennego życia emeryta.   Refleksja na temat: Wesołe jest życie Seniora   Objętość tekstu max. 2 str read more..

Aktualności z OPS
475

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach od 16 do 18.03.2018r odbyła się coroczna Świąteczna zbiórka żywności. W sklepie Intermarche w Swarzędzu - 12 wolontariuszy, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów oraz w skl read more..

Aktualności z OPS
229

Świąteczna Zbiórka Żywności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu ul. Poznańska 25 informuje,że 30 listopada i 1 grudnia 2018r /piątek,sobota / odbędzie się coroczna Świąteczna Zbiórka Żywności.   Zapraszamy na zakupy d read more..

Aktualności z CAS
438

Kreatywnie w Centrum Aktywności Seniora

W ramach piątkowych warsztatów artystycznych odbywających się w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu na ul. Piaski 4, w dniach 08 i 16 marca br. odbyły się zajęcia manualne z koralikami.   W... read more..

Aktualności z OPS
498

„Celulit” na występach w Klubie Seniora w Poznaniu

  Dnia 13 marca br. zespół muzyczno - kabaretowy „CELULIT” wystąpił ze swoim programem w Klubie Seniora w Poznaniu przy ul. J. Garczyńskiego, działającym przy Wielkopolskim Stowarzyszeniu Alzhei read more..

Aktualności z CAS
488

Zajęcia kulinarne

  14 marca tę datę wszyscy seniorzy znają, bo na zajęcia kulinarne się wybierają. Każdy ciekawy, co tym razem będzie - może babka, keks lub mazurek, bo do Świąt Wielkanocnych zostało niewiele c read more..

Aktualności z CAS
455

Tenis stołowy dla seniorów - zmiana godzin zajęć

  Serdecznie zapraszamy seniorów do gry w tenisa stołowego. Zajęcia odbywają się w Gminnym Centrum Informacji, ul. Działkowa 61a w Swarzędzu w każdą środę od godziny 16.00 do 19.00.   read more..

Aktualności z CAS
529

Warsztaty z aktorem w Teatrze Nowym

  12 marca grupa seniorów oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w spotkaniu i warsztatach z aktorem Teatru Nowego w Poznaniu. Zajęcia odbyły się w sali prób budynku read more..

Aktualności z CAS
431

Za drzwiami pracowni, czyli seniorzy z wizytą w Muzeum Narodowym

  9 marca 2018 roku zainteresowani malarstwem seniorzy spotkali się w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Temat przewodni brzmiał: „Za drzwiami pracowni”. Pani przewodnik zaprosiła nas do sali wyk read more..

Aktualności z ŚDS
516

Wariacje na temat Czajkowskiego

  W słoneczny poranek 10 mara 2018r uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Dziennego Domu „Senior – Wigor” uczestniczyli w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym, którego organizato read more..

Aktualności z OPS
378

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

  Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klin read more..

Aktualności z CAS
373

Warsztaty pedicure w Wyższej Szkole Zdrowia i Urody w Poznaniu

Zostałyśmy zaproszone do "Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody" w Poznaniu, aby wykonano nam przez uczennice pod okiem miłej nauczycielki pedicure. Usiadłyśmy na wygodnych fotelach i zaczęło się piłowanie read more..

Aktualności z CAS
456

Ferie na Piaskach

  Ferie zimowe to czas kiedy odpoczywają nie tylko dzieci, ale także seniorzy. Nasi klubowicze drugi tydzień zimowych warsztatów spędzili jednak bardzo aktywnie. Rozpoczęliśmy od emocjonujących read more..

Aktualności z CAS
467

Zajęcia z języka Włoskiego i Angielskiego dla seniorów

  Centrum Aktywności Seniora zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia z języka Angielskiego oraz Włoskiego.   Plan zajęć: Język włoski  wtorek 10.00 - 11.00 Język an read more..

Aktualności z CAS
446

Ze sztuką za Pan brat w Centrum Aktywności Seniora

  W związku z zorganizowanymi spotkaniami w ramach Warsztaty Zima 2018r w Centrum Aktywności Seniora było twórczo i ciekawie. Pierwszą część tegorocznych zajęć  otworzyliśmy spotkaniami poś read more..

Aktualności Erasmus+
1313

Nie taki język straszny…

  Wolontariuszka Samantha Nunziati przyjechała do naszego miasta z Włoch pod koniec października zeszłego roku i od tego czasu pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Do podstawowych za read more..

Aktualności z OPS
453

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

  Centrum Wsparcia działa od 1 GRUDNIA 2017 r.  24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu   Czujesz się stale przygnębiony… Nie dajesz sobie rady z codziennością… Przeżywasz kryzys emo read more..

Aktualności z OPS
479

„I Ty możesz zostać Mistrzem”

Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci młodzieży „I Ty możesz zostać Mistrzem” z panem Przemysławem Walewskim w II semestrze będą w każdą środę od godziny 16.30 do 17.30.  Zajęcia podobnie jak w fe read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1035

Gra w kręgle daje adrenalinę…

  Należy  tak uznać  po „wypadzie” uczestników  Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Swarzędzu na kręgielnię przy Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji. Z pozoru  schorowani star read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
964

„Między nami – Pokoleniami”

  Podczas zimowych ferii dzieci i młodzież uczęszczają na ciekawe spotkania, zwiedzają i aktywnie odpoczywają. Postanowiliśmy w Dziennym Domu „Senior-WIGOR” wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i zo read more..

Aktualności z ŚDS
546

Z wizytą w Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Dnia 23.02.2017 r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Swarzędzu udali się z wizytą do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu obsługującego numer alarmowy 112 na terenie województwa wi read more..