Archiwum artykułów

Październik 2014

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 18 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z CAS
3003

Podsumowanie projektu „Senior XXI wieku”

23 października 2014 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Wsparcia w Swarzędzu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Senior XXI Wieku”. Projekt realizowany był w okresie od marca do września 2014 i był w... read more..

Aktualności z GCI
2227

Warsztaty wyrobu stroików okazjonalnych w Klubie Integracji Społecznej

24 października 2014 r. uczestnicy Klubu Integracji Społecznej na kreatywnych warsztatach twórczych wykonali stroiki na groby, z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych.   Kreatywne warszta... read more..

Aktualności z OPS
2215

Zbiórka żywności

W dniach od 03 do 04 października 2014r r w ramach akcji charytatywnej „ Podziel się posiłkiem” odbyła się coroczna zbiórka żywności . W sklepie Intermarche w Swarzędzu – 19 wolontariuszy, uczniów Gim... read more..

Aktualności z OPS
2069

Trwa okres zasiłkowy 2014/2015

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu – Sekcja Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego informuje, że nadal przyjmowane są wnioski na nowy okres zasiłkowy 2014/2015.   W przypadku gdy... read more..

Aktualności z CAS
2324

Warsztaty kulinarne

  Dnia 20.10.2014 seniorki z Klubów Młodych Duchem wzięły udział w kolejnych już warsztatach gastronomicznych. Jak zwykle odwiedziłyśmy młodzież z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Poznaniu, gdzi read more..

Aktualności z CAS
2354

Czytanie bajek przez Seniorki

We wtorek, 21.10.2014 seniorki z KMD odwiedziły dzieci z przedszkola „Pod Kasztanami”. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia i wysłuchania niezwykłej kompozycji wierszy i opowiadań autorstwa p. E read more..

Aktualności z OPS
2553

Bal Seniora

16 października 2014 roku w swarzędzkim Euro Hotelu odbył się XVI Bal Seniora zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej z okazji Dnia Człowieka Starszego. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przyp read more..

Aktualności z OPS
2345

„Senior XXI Wieku” - Podsumowanie projektu

Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu serdecznie zapraszają na podsumowanie projektu „Senior XXI Wieku”. Spotkanie odbędzie read more..

Aktualności z CAS
2649

Młode Duchem wymieniają wzajemnie doświadczenia kulinarne

Pogoda nam dopisuje, a jesienna aura zachęca do kulinarnych nowinek. W klubach wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą podczas  wizyty na „Targach Smaków” 2014r. Na  zajęciach tych miała miejsce &nbs... read more..

Aktualności z OPS
2193

„ Znani są ze Swarzędza”

W trakcie rutynowych zajęć kabaretowych obchodziliśmy  jubileusz naszej drogiej Młodej Duchem p .Eugenii. Spotkał nas zaszczyt i podziwiamy jej talent na deskach naszej grupy teatralno-kabaretowe... read more..

Aktualności z OPS
1749

UWAGA! Zmiana rachunku bankowego Ośrodka Pomocy Społecznej

  Z dniem 16 października 2014 r. zmianie uległ numer rachunku bankowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Od tego dnia prosimy o dokonywanie wpłat na nowy rachunek bankowy, który podajemy read more..

Aktualności z OPS
2334

Festiwal Twórczości Międzypokoleniowej „Łączymy siły i pokolenia”

Dnia 13.10.2014 grupa seniorów z Klubów Młodych Duchem działających na terenie naszej gminy wzięła udział w Festiwalu Twórczości Międzypokoleniowej „Łączymy siły i pokolenia”, który odbył się tego dni... read more..

Aktualności z OPS
2002

VI Przegląd Grup Teatralnych Środowiskowych Domów Samopomocy

10 października 2014 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Wsparcia już po raz szósty odbył się Przegląd Grup Teatralnych Środowiskowych Domów Samopomocy. Jak co roku mogliśmy liczyć na obecność gości z za read more..

Aktualności z CAS
2340

Segregacja śmieci

W dniu 2.10.2014 grono seniorów z terenu Gminy Swarzędz miało możliwość uczestniczenia wspotkaniu dotyczącym segregacji śmieci. Prelekcja przeprowadzona została przez pracownika GOAP­ p. Katarzynę Jan... read more..

Aktualności z OPS
2565

„Nie jesteś sam….”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu realizuje projekt pn. „Nie jesteś sam – edukacja, integracja i sztuka sposobem na łamanie uprzedzeń i oporów społecznych” współfinansowany przez Ministerstwo Prac... read more..

Aktualności z OPS
1926

Potyczki Rodzinne w Wierzonce i Karłowicach

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu w ramach działań środowiskowych  zaplanowanych w projekcie „POKONAĆ WYKLUCZENIE.   Wszechstronna aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społeczn... read more..

Aktualności z OPS
2025

Marsz Seniora w ramach Rajdu Rowerowego

    Dnia 4 października odbył się Rajd Rowerowy w ramach którego Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu zorganizował, pod patronatem poseł Bożeny Szydłowskiej Marsz Seniora. W marszu z kijk read more..

Aktualności z OPS
1776

Konkurs fotograficzny pn. „Wielkopolska rodzina w obiektywie”

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w IV edycji Konkursu fotograficznego pn. „Wielkopolska rodzina w obiektywie” realizowanego pod hasłem „Jedno zdjęcie - Wiele spojrzeń”.  ... read more..