9 maja Seniorzy skorzystali z zaproszenia Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz i tłumnie przybyli na Pierwszą Swarzędzką Senioriadę. Rozmaite aktywności czekały na zainteresowanych przy Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Po tanecznej, kolorowej rozgrzewce z balonami seniorzy spróbowali swoich sił na basenie, murawie i bieżni. Zawodnicy zmierzyli się w pływaniu na 25 metrów, biegu na 100 metrów oraz marszu z kijkami nordic walking na 150 metrów. Rekreacyjne konkurencje, w których chętnie zawodnicy wzięli udział to: bieg z jajkiem, hokej na trawie, układanie jengi, rzut kaloszem do celu, strzał do bramki.

Po sportowych emocjach przyszła kolej na część artystyczną. Występ grupy „Senioritek” zauroczył oglądających, sekcja Ośrodka Kultury „Taniec w kręgu” zachęciła do etnicznych rytmów, a publiczność do spontanicznego tańca porwał Zespół Regionalny „Olszyna”. Wodzirej poprowadził całe wydarzenie, dodając wszystkim pozytywnej energii.

Zawodnicy, którzy znaleźli się na podium w konkurencjach: pływanie, bieg i marsz nordic walking zostali wyróżnieni dyplomami i specjalnymi nagrodami. Burmistrz pogratulował i podziękował wszystkim organizatorom: Radzie Seniorów, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Swarzędzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodkowi Kultury oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy. Dzięki takiej współpracy oraz zaangażowaniu Seniorów Pierwsza Swarzędzka Senioriada przeszła do historii, jako niezapomniane wydarzenie. Seniorzy jednogłośnie uznali Senioriadę za bardzo udane wydarzenie, które już na stałe zagości w ich kalendarzu.

Nagrodzeni w konkurencjach:

BIEG na 100 m.

W kategorii kobiecej:

 1. Wiśniewska Renata
 2. Cybulska Hanna
 3. Kapciak Małgorzata

W kategorii męskiej:

 1. Friedhelm Wolf
 2. Szczerba Błażej
 3. Kapciak Krzysztof

PŁYWANIE NA 25 m.

W kategorii kobiecej:

 1. Barbara Ciećka
 2. Orczyk Jolanta

W kategorii męskiej:

 1. Jernalczyk Marian

MARSZ NORDIC WALKING na 150 m.

W kategorii kobiecej:

 1. Wiśniewska Renata
 2. Rzepecka Ewa
 3. Dembowiak Wanda

Anna Szpakowska Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Swarzędzu