23 września spotkaliśmy się z Seniorami z Dziennego Domu Senior+ „Jagiellonka” z Obornik. Wyczekiwani goście przyjechali do Swarzędza na zaproszenie, które przez pandemię długo czekało na realizację.

Seniorzy odwiedzili naszą siedzibę przy ul. Sienkiewicza 21. Następnie udali się do świetlicy wiejskiej w Jasinie, gdzie powitaliśmy ich kawą i słodkim poczęstunkiem. Nowoczesna i obszerna świetlica okazała się właściwym miejscem dla aktywności osób 60+.

Muzyka, wspólny śpiew i poezja m.in. Szymborskiej czy fraszki Kochanowskiego pozwoliły seniorom czerpać radość ze wspólnego spotkania. Po smacznym obiedzie wręczyliśmy pracę stworzoną metodą haftu diamentowego autorstwa p. Heleny oraz upominki z logo Swarzędza.

Można powiedzieć, że tak spędzony czas to prawdziwe ładowanie baterii. Seniorzy świetnie się bawią, wymieniają optymizmem i uśmiechem. Rozmowom, śpiewom i pytaniom o to, co ciekawego dzieje się w zaprzyjaźnionej placówce nie było końca. Dziękujemy za dobre chwile i pozytywną energię.

Spotkanie zostało dofinansowane w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2021.

Anna Szpakowska

Dzienny Dom „Senior-WIGOR”

Uczestnicy Dziennego Domu z Obornik i Swarzędza stoją przy stołach. Uśmiechnięci wykonują rękoma ćwiczenia gimnastyczne
W Świetlicy wiejskiej w Jasinie spotkali się Seniorzy z Dziennego Domu _Senior+_ _Jagiellonka_ z Obornik i  Seniorzy ze Swarzędza. Śpiewają przy wspólnym stole