Zgodnie z poleceniem Wojewody Wielkopolskiego działalność Dziennego Domu Pomocy, Dziennego Domu ,,Senior - WIGOR’’, Centrum Aktywności Seniora oraz Klubów Młodych Duchem w Swarzędzu od 20.10.2020 r. została zawieszona do odwołania. Aby nie zostawić osób korzystających z aktywnych form pomocy, wprowadzono rozwiązania, które mają na celu zapewnić z jednej strony ciągłość działania placówek, a z drugiej kontynuację wsparcia ich uczestników.

 

W ramach działalności placówek dziennych wspieramy uczestników poprzez codzienne dowożenie ciepłych posiłków oraz dostarczamy zadania, ćwiczenia pamięci, pogadanki prozdrowotne oraz materiały plastyczne do przygotowania prac.

Szczególnie „Młodzi Duchem” korzystają z ofert aktywności przesyłanej drogą mailową. Tematyka jest bardzo różnorodna, poprzez zdrowie, kulinaria, historię, biografię sławnych postaci, podróże, quizy i wiele innych. Więcej informacji pod numerem telefonu: 504932301.

 

W ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 – 2020, edycja 2020 pozyskaliśmy dofinansowanie na realizację m.in. warsztatów online z psychologiem, dietetykiem i rehabilitantem. Pierwszy warsztat z psychologiem odbędzie się już 11.12.2020 o godzinie 10.30. Więcej informacji pod numerem telefonu: 505912370.

Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym, osoby w wieku 60+ mogą zwrócić się do nas z każdym problemem, jesteśmy przygotowani, aby pomóc w trudnych sytuacjach, albo po prostu porozmawiać. ,,Spotkajmy się przy kawie lub herbacie’’ pod numerem telefonu 500703276.

 

Życzymy wszystkim Państwu zdrowia, dbajcie o siebie, pozostańmy w kontakcie.

 

Bożena Malinowska, Renata Matczak

Dzienny Dom Pomocy w Swarzędzu

 

mAŁG2