W dniu 13 sierpnia uczestnicy Dziennego Domu „Senior-WIGOR” wybrali się na plenerową wycieczkę.

Na początku znaleźliśmy się  u stóp najwyższego wzniesienia w puszczy. Naszym celem było wejście na wieżę - punkt widokowy na szczycie Dziewiczej Góry.

 

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do pobliskiej przystani wodnej „AKWEN Marina”. To wyjątkowa przystań na rzece Warcie, która od 6 lat stanowi nie lada atrakcję gminy Czerwonak. 

Następnie odwiedziliśmy unikalny na skalę europejską Park Orientacji Przestrzennej. Jest on częścią Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Park, pięknie utrzymany w założeniach barokowego ogrodu, ucieszył nas cieniem w grabowych alejkach.

 

Finałem wycieczki był „regeneracyjny” pobyt w „Traperskiej Osadzie” w Bolechówku. Niezwykle mili gospodarze przyrządzili pyszny posiłek i zapewnili odpoczynek wśród zieleni. Atrakcją gospodarstwa było poznanie psów husky, możliwość karmienia koni, kóz i zobaczenie z bliska wspaniałych strusi, w tym wyjątkowego strusia emu.

 

Dzięki zaangażowaniu uczestników i opiekunów podróż upłynęła bezpiecznie i spokojnie. Organizatorzy wycieczki zapewnili maseczki i środki dezynfekujące, a jazda w klimatyzowanymautokarze była naprawdę komfortowa,

Pomimo upału będziemy miło wspominać czas spędzony w bliskości Puszczy Zielonki wśród dających cień drzew i przyjaznych zwierząt.

 

Sabina Furjan – uczestniczka wycieczki

Anna Szpakowska – pracownik socjalny w Dziennym Domu „Senior – WIGOR”

 

podczas wyciezki  podczas wyciezki