W dniu 23 października seniorzy z Centrum Aktywności Seniora, Dziennego Domu „Senior-Wigor” oraz Dziennego Domu Pomocy uczestniczyli w spotkaniach pod nazwą „Bezpieczne Życie Seniorów” w ramach realizowanego programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Odwiedzili nas przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji z Poznania, miejscowi funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Policji.

 

Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji na temat zawierania i rezygnacji z umów cywilno-prawnych. Poruszono także temat oszustw i działań przestępczych, które powinny być niezwłocznie zgłaszane na policję. Przedstawiciele prawa i porządku zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa seniora na drodze przy niesprzyjającej jesienno-zimowej aurze.

Ze swojej strony apelujemy o szczególną uwagę! Zwłaszcza  podczas nasilonego ruchu samochodów i częstego, niestety, parkowania na chodnikach należy zachować ostrożność. Razem sprawmy, aby senior i każda osoba mniej sprawna mogli czuć się bezpiecznie na drodze! Zazwyczaj seniorzy, którzy są przekonani o przyjaznym otoczeniu chętniej korzystają ze spacerów i zdrowej aktywności.   

 

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem „Bezpieczne Życie Seniorów” dostępnym pod linkiem: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/wlk/dzialania-policji/prewencja/porady-prewencyjne/177174,Bezpieczne-Zycie-Seniorow-poradnik.html

 

Anna Szpakowska

Dzienny Dom „Senior-WIGOR”

 

IMG 0843  Zdjęcie0312  Zdjęcie0314