Dnia 17 czerwca 2019 grupa artystyczna ze swarzędzkiego Dziennego Domu „Senior -  WIGOR” miała okazję uczestniczyć  w  II Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dziennych Domów Seniora W Skwierzynie. Artyści musieli wcześniej wstać, zgłosić się na miejsce zbiórki, a następnie jechać autokarem ponad dwie godziny do Skwierzyny k. Gorzowa Wlkp. Na sali widowiskowej z piękną sceną było bardzo dużo ludzi, którzy przyjechali tutaj z różnych stron Polski, aby wystąpić ze swoimi zespołami.

 

W powietrzu było czuć atmosferę lekkiego napięcia, lekkiej tremy, ale emocje były pozytywne. Swarzędzcy seniorzy sprawiali wrażenie lekko zagubionych, ale dzielnie zajęli miejsca i czekali na znak, czy już czas na przygotowanie się do występu. Przed nami wystąpiło sześć zespołów. Pojawiały się różne formy artystyczne – śpiew, taniec, pantomima. Na widowni było Jury, które przyznawało nagrody najlepszym ich zdaniem zespołom. Emocje były bardzo mocne, a do tego wszechwładny upał… dlatego przed wejściem stała karetka pogotowania, aby w razie potrzeby lekarz mógł udzielić pierwszej pomocy. Kilka osób nawet z tej pomocy skorzystało.

Czas na nasz występ. Mamy przygotowane trzy piosenki z ilustracją ruchową . Taka mała pantomima. Widownia oszalała, jak sceniczna „Adela” – p. Sabinka pokazała podwiązkę. Pozostałe dwie piosenki też wywołały bardzo gorący aplauz. Szczególnie wówczas gdy na scenę wchodzili poszczególni artyści: p. Wojtek, p. Bogusia, p. Ania, a panie -  Maria, Irena, Krysia i p. Andrzej stanowili centrum wokalno - instrumentalne. Na scenie wystąpiło 14 zespołów i każdy chciał otrzymać to pierwsze miejsce. My zdobyliśmy czwarte, z czego jesteśmy bardzo dumni.

A po występach była wielka, wielka uczta, i ta uczta trwała i trwała. Ale to wszystko było wspaniałe i smaczne…  Dzisiaj już usłyszałem pytanie artystów z Dziennego Domu „Senior - WIGOR” - kiedy będzie następny występ?  A ja tak sobie myślę, że byłoby fajnie ponownie poczuć ten dreszczyk emocji.

Szymon Dziwisz

 

podczas gali  podczas gali  podczas gali  podczas gali