Urodziny

 

W czerwcu w Dziennym Domu Pomocy miały miejsce radosne wydarzenia, mianowicie urodziny uczestników. Na początku biesiad seniorzy wraz z personelem opiekuńczym zawsze  śpiewają gromkie „Sto lat” . Ten podniosły moment udziela się wszystkim, a zwłaszcza jubilatom którzy nie kryją wzruszenia. Obowiązkowym punktem urodzin są życzenia i mały upominek podarowany „głównym bohaterom” tych pięknych uroczystości. Aby tradycji stało się za dość urodzinową okoliczność zawsze dopełniła słodki poczęstunek z „małą czarną”.

 

Odwiedziny

 

W poniedziałkowe popołudnie 10 czerwca mieliśmy zaszczyt i wielką przyjemność gościć w Dziennym Domu Pomocy Dyrekcję Ośrodka Pomocy w Swarzędzu. Seniorzy na to miłe spotkanie wykonali laurkę z podziękowaniem za możliwość korzystania z tej nowo otwartej placówki. Laurka, która trafiła w ręce Pani Dyrektor jest swoistym ukłonem w stronę wszystkich pracowników zaangażowanych w nowy projekt Ośrodka Pomocy Społecznej p.t. „Nowoczesne usługi asystenckie i opiekuńcze w gminie Swarzędz”.

 

Takie spotkania jak te przypominają nam o wspólnocie jaką tworzą tego typu placówki. Obrazują silną przynależność do grupy, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie emocjonalne człowieka.  Nieschodzący z twarzy uczestników uśmiech jest zaś potwierdzeniem wielkiej wartości społecznej, jaką niosą dzienne ośrodki wsparcia  funkcjonujące  w gminie Swarzędz.

 

Rafał Wójtowicz

Dzienny Dom Pomocy w Swarzędzu

 

podczas spotkania podczas spotkania podczas spotkania podczas spotkania