Już w nowym roku, czyli 15 i 22 stycznia w Dziennym Domu „Senior-Wigor” odbyły się integracyjne spotkania seniorów z dziećmi i opiekunami z placówki wsparcia dziennego „Nasza Dziupla” ze Swarzędza.

 

Podczas pierwszej wizyty, Dzienny Dom „Senior-Wigor” zamienił się w halę sportową. W szranki ze sobą stanęli seniorzy i dzieci. Mimo różnicy w metryce urodzenia turniej odbył się bez podziału na kategorię wiekową. I chodź dobrze wysportowane dzieci były w swoim żywiole, seniorzy dzięki doświadczeniu z powodzeniem dorównywali małym sportowcom. Świetna zabawa zwieńczona była ogłoszeniem wyników, gratulacjami i rozdaniem dyplomów kapitanom drużyn. W ten dzień nazwa-Dzienny Dom ”Senior-Wigor” nie pozostawiła wątpliwości, co do swojego znaczenia.

 

Drugie odwiedziny podopiecznych ze świetlicy „Nasza-Dziupla” były związane z dniem babci i dziadka. Dzieci wręczyły seniorom laurkę i złożyły wzruszające życzenia. Uczestnicy „Seniora-Wigora” zrewanżowali się ciasteczkami i pysznym soczkiem wiśniowym. Nie mogło zabraknąć w ten przemiły dzień muzyki. Przy akompaniamencie gitary wszyscy śpiewali piosenki znane z lat dziecięcych zarówno seniorom jak i najmłodszym .

 

Spotkania między seniorami a dziećmi zawsze przepełnione są ciepłem i radością. To tylko kolejny dowód na to, że przy odrobinie wzajemnego szacunku i dobra zacierają się granice wieku ,a ludzie wzajemnie potrzebują się do życia.

 

Rafał Wójtowicz

Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Swarzędzu

 

podczas spotkania podczas spotkania podczas spotkania podczas spotkania podczas spotkania