Rzecznik Praw Obywatelskich, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych zapraszają na konferencję poświęconą zaginięciom wśród osób z zespołem otępiennym, podczas której zastanowimy się jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?

To coroczne wydarzenie poświęcone osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom, które organizowane jest we wrześniu - Światowym Miesiącu Choroby Alzheimera.

Konferencja odbędzie się 13 września 2022 r. (środa) w godz. 11.00-15.00

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o zespołach otępiennych, czym się charakteryzują, jak komunikować się z osobą z demencją. Porozmawiamy o skali zjawiska zaginięć wśród osób starszych, w tym z otępieniem i co można zrobić, aby zabezpieczać osoby bliskie przed zaginięciem. Pokażemy także, jak ważna jest wrażliwość społeczeństwa na osoby, które mogą być zagubione, co powinno zwrócić naszą uwagę i jak rozpoznać osobę zagubioną.

Zapoznamy się też z kampanią edukacyjno-informacyjną przeciwko zaginięciom „Nie zgub mnie” prowadzoną przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w partnerstwie z miastem Siedlce, Komendą Miejską Policji w Siedlcach oraz Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Wydarzenie kierujemy do bliskich osób z zespołem otępiennym, do pracowników ośrodków pomocy społecznej, domów opieki, szpitali i placówek medycznych, a także do funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskich, Gminnych, Straży Pożarnej, jednostek samorządu lokalnego i oczywiście wszystkich zainteresowanych tematem.

Zapraszamy w Swarzędzu na konferencję on-line, Ośrodek Kultury ul. Poznańska 14, wejście od ul. Jesionowej.

Zapisy i więcej informacji: 886 358 911

Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem kanału Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nuQ4n1S4Tbs

Załączniki:

Otepienie_demencja_jak_zapobiegac_zaginieciom_-_broszura_dostepna.pdf

zaginiecia_pl_dostepne.pdf

zaginiecia_policja_pl_dostepne.pdf

zaginięcia_ua_dostepne.pdf

zaginiecia_policja_ua_dostepne.pdf

Program - Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym.pdf

 

  • Plansza z tekstem "Konferencja - Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym - Jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym? - 13 września, godz. 11:00 - zapraszamy na transmisję online" i ilustracją przedstawiającą zagubioną ludzką sylwetkę wsród znaków zapytania