Szanowni Państwo! Uchodźców z Ukrainy przybywa w Swarzędzu z każdym dniem. Bardzo dziękuje za codzienną pomoc mieszkańców naszej gminy i przedsiębiorców. Nadal, od początku wojny, musimy tę pomoc organizować sami, czekając na wsparcie ze strony władz centralnych. Dlatego ponownie zwracam się z prośbą o dalsze wsparcie - potrzebna jest teraz zwłaszcza żywność. Niezbędne są takie produkty jak:

- żywność długoterminowa (preferowane konserwy i słoiki, czekolada, batony),

- gotowe sosy do makaronu (np. pomidorowe itp.),

- świeże warzywa i owoce,

- żywność dla dzieci (słoiczki, soczki),

- mleko modyfikowane dla dzieci,

W godz. 9:00 - 18:00 przekazywane przez Państwa dary przyjmują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu (ul. Dworcowa 24) i Kobylnicy (ul. Poznańska 4). w

Dziękujemy również firmom: Blum, Budopol, Castorama i WUPRINŻ.

► Uprzejmie proszę, aby zgłoszenia o możliwości zakwaterowania przesyłać do swarzędzkiego „banku ofert pomocy" na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl lub telefonicznie pod numerem nr 512 025 820. Z góry bardzo Państwu dziękuję!

► Na adres mailowy pomoc.ukraina@swarzedz.pl prosimy zgłaszać również wszelkie inne oferty pomocy - materialnej, organizacyjnej, dotyczącej transportu etc. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 500 250 998.

► Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy - prosimy zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu, (ul. Poznańska 25) dzwoniąc pod nr telefonu:

512 025 820 - w znalezieniu zakwaterowania dla obywateli Ukrainy.

886 485 561 - w sprawach pomocy żywnościowej i odzieżowej

► Do Państwa dyspozycji jest specjalny nr konta, na które wpłacać można pomoc pieniężną: Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu

konto nr 16 1090 1450 0000 0001 2301 5561

z dopiskiem „UKRAINA".

Do dzisiaj na koncie znalazło się już 71.776 zł.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty!

► Szanowni Państwo! Uchodźcy chcą pracować i móc samodzielnie się utrzymywać. Aby im to ułatwić tworzymy „swarzędzką giełdę pracy". Apeluję do wszystkich przedsiębiorców o nasyłanie aktualnych ofert pracy w Swarzędzu i okolicach na adres praca.ukraina@swarzedz.pl

► W piątek, 10 marca,  do Swarzędza przyjechały 2 transporty z darami dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy. Otrzymaliśmy je od naszych sąsiadów - przyjaciół ze Szwajcarii i z Niemiec - od naszego partnerskiego Ronnenbergu. Bardzo dziękujemy!

► W najbliższą sobotę 12.marca 2022 w świetlicy wiejskiej w Jasinie przy ulicy Sołecka 6/12, odbędą się zajęcia prowadzone przez animatora kultury. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10:00 - 13:00 i są przeznaczone dla dzieci z Ukrainy oraz Polski do około 12 roku życia. Serdecznie zapraszamy.

В найближчу суботу 12 березня у сільському клуб в Jasin біля вулиці Solecka 6/12,будуть проводитися заняття з аніматором.

Заняття будуть проводитися в годинах 10-13 і будуть призначені для дітей з Ураїни та Польщі (вік дітей до 12 року життя)

Сердечно запрошуємо!

► Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Swarzędz, w tym także, oczywiście, młodych przybyszów z Ukrainy, do swoich placówek. Każdy uczestnik znajdzie w nich dla siebie coś interesującego - przede wszystkim miłą atmosferę i wiele ciekawych zajęć. Wśród miejsc, które czekają na dzieci i młodzież są również specjalistyczne świetlice z programem profilaktycznym i socjoterapeutycznym. Są one przeznaczone dla dzieci w trudnej sytuacji emocjonalnej, społecznej lub ekonomicznej, a celem ich działania jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju podopiecznych, między innymi poprzez poszerzanie osobistych zainteresowań i umiejętności. W każdej świetlicy dziecko ma zapewnioną pomoc w odrabianiu lekcji i wyrównywaniu braków w nauce, rozwiązywaniu trudnych sytuacji oraz organizowaniu czasu wolnego.

Oto lista naszych placówek:

- Świetlica Socjoterapeutyczna „Nasza Dziupla"

ul. Kościuszkowców 26, Swarzędz

poniedziałek - piątek 13:00 - 18:00

- Centrum Międzypokoleniowe „Pogodna"

ul. Kórnicka 110 (wejście od ulicy Pogodnej 33), Swarzędz

poniedziałek - piątek 13:00 - 18:00

- Świetlica Integracyjno-Terapeutyczna w Gruszczynie

ul. Swarzędzka (obok stadionu), Gruszczyn

wtorek, środa, czwartek 14:00 - 18:00

- Świetlica Wiejska w Uzarzewie

ul. Akacjowa 14, Uzarzewo

poniedziałek i środa  16:00 - 19:00

- Pracownia Modelarska „Tukan"

ul. Czwartaków 18, Swarzędz

wtorek i czwartek 16:00 - 18:00

► Ośrodek Kultury w Swarzędzu (ul. Poznańska 14, wjazd od ulicy Jesionowej) przygotował dodatkową ofertę dla dzieci i młodzieży przybywających z Ukrainy. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach. Zajęcia zaczynają się od poniedziałku 14 marca 2022 roku.

Poniedziałek

9:00 - 13:00 - zajęcia z szydełkowania, oraz zajęcia plastyczne, gry planszowe

9:00 - 15:00 - Projekcje filmowe

Wtorek

9:00 - 13:00 - zajęcia z szydełkowania, oraz zajęcia plastyczne, gry planszowe

9:00 - 15:00-- Projekcje filmowe

10:00 - 12:00 - Zajęcia z tańca współczesnego

Środa

9:00 - 13:00 - zajęcia z szydełkowania, oraz zajęcia plastyczne, gry planszowe

9:00 - 14:00-- Projekcje filmowe

10:00 - 13:00 - Wspólne muzykowanie, zajęcia z flażoletem

Czwartek

9:00 - 13:00 - zajęcia z szydełkowania, oraz zajęcia plastyczne, gry planszowe

9:00 - 15:00-- Projekcje filmowe

10:00 - 12:00 - Zajęcia z tańca współczesnego

Piątek

9:00 - 16:00-- Projekcje filmowe

Заняття для гостей з-за кордону

Дорогi друзі.Центр культури в Сважендзі приготував додаткові заняття для дітей та молоді з України.

Сердечно запрошуємо взяти участь в заняттях

Центр Культури Саажендз,Вул.Познанська 14

Заняття починаються з понеділка 14 березня 2022 року

Понеділок

Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

Перегляд фільмів

Вівторок

Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

перегляд фільмів

Заняття з сучасного танцю

Середа

Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

ПЕРЕГЛЯД фільмів

Заняття з музики,гра на на флейті

Четвер

Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

Перегляд фільмів

Заняття з сучасного танцю

П'ятниця

Перегляд фільмів

► Szanowni obywatele Ukrainy! Wszystkie najważniejsze informacje związane z Waszym pobytem u nas znajdziecie pod adresem: www.swarzedz.pl/ukraina

► Шановні громадяни України! Всю найважливішу інформацію, пов'язану з вашим перебуванням у нас, можна знайти за адресою: www.swarzedz.pl/ukraina

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

* * *

Дякуємо за допомогу! Весь час дуже потрібні є харчі для біженців

Шановна Громадо! Кожного дня до м.Сважендз прибувають біженці з України. Дуже дякуємо, за щоденну допомогу, мешканцям нашого району та підприємцям. Весь час, від початку війни, ми мусимо цю допомогу організовувути самі, чекаючи на підтримку і допомогу із сторони центрального уряду. І тому, я повторно звертаюсь з проханням про дольшу допомогу і підтримку - особливо потрібні є харчові продукти. Просимо вас приносити лише найнеобхідніші продукти, перелічені списком:-

- їжа тривалого терміну зберігання (переважно консерви, шоколад, батончики),

-готові соусу ( на пр. томатний і т.п)

- свжі овочі і фрукти

-дитяче харчування (консерви, соки),

- модифіковане молоко для малят;

Від  9:00 - 18:00 передані Вами речі приймають працівники пожежної охорони (вул. Dworcowa 24) і Кобильниця (вул. Poznańska 4). Дякуємо також фірмом: Blum, WPRINŻ i Budopol.

Велике прохання, щоб повідомлення про можливість замешкання, надсилати до сважендського "банку пропозицій допомоги" на адресу е-мейл:pomoc.ukraina@swarzedz.pl або телефонувати під номер: 512 025 820. Дуже дякуємо за надану допомогу!

На цю адресу е- мейл : .ukraina@swarzedz.pl">ромос..ukraina@swarzedz.pl">ukraina@swarzedz.pl Просимо надсилати  також інші пропозиції допомоги, тобто: матеріальна, організаційна та транспортна допомоги і тп. З питаннями просимо звертатись під тел.: 500 250 998.

Якщо хтось з Вас  потребує підтримки і допомоги - просимо звертатися до Осередку Суспільної Допомоги в м. Сважендз (вул. Познаньська 25)  під  номером телефону: 512 025 820 - квартири для громадян України , 886 485 561 - надання допомоги ( харчі, одяг)

Увесь час діє спеціальний номер рахунку, на який можна переказати грошову допомогу: «Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu» номер рахунку: 16 1090 1450 0000 0001 2301 5561 з підписом „UKRAINA". На сьогоднішній день, на рахунку є вже 71 776 злотих . Дуже дякуємо за всі платежі!

Дорога Громадо! Біженці хочуть працювати і бути самостійними. Щоб їм допомогти ми організовуєм «Сважендську біржу праці» . Апелюємо до всіх підприємців про надсилання  актуальних пропозицій праці в м. Сважендз і околицях на адресу: praca.ukraina@swarzedz.pl

В найближчу суботу 12 березня у сільському клубі в с. Jasin на вул. Solecka 6/12,будуть проводитися заняття з аніматором.Заняття будуть проводитися в годинах від 10 до 13 і будуть призначені для дітей з Ураїни та Польщі (вік дітей до 12 року життя) Сердечно запрошуємо!

Дом культури м.Сважендз ( вул . Poznańska 14, в'їзд від вул. Jesionowej) приготував додаткові пропозиції занять для дітей та молоді прибуваючих з України. Сердечно запрошуємо до взяття участі в заняттях. Заняття розпочинаємо від понеділка 14 березня 2022р.

Понеділок

9:00 - 13:00 - Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

9:00 - 15:00 - фільмовий сеанс

Вівторок

9:00 - 13:00- Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

9:00 - 15:00 - фільмовий сеанс

10:00 - 12:00 - заняття з сучасного танця

Середа

9:00 - 13:00- Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

9:00 - 15:00 - фільмовий сеанс

10:00 - 13:00 - уроки з флажолетом, вспільне музикування

Четверг

9:00 - 13:00- Заняття з в'язання та мистецтва,настільні ігри

9:00 - 15:00 - фільмовий сеанс

10:00 - 12:00 - заняття з сучасного танця

П'ятниця

9:00 - 16:00 - фільмовий сеанс

Шановні громадяни України! Всю найважливішу інформацію, пов'язану з вашим перебуванням у нас, можна знайти за адресою: www.swarzedz.pl/ukraina

З повагою,

Мер міста і Mуніципалітету Сважендз

Marian Szkudlarek

A oto opis do plakatu na niebieskim tle: Plakat z ofertą zajęć dla dzieci polskich i ukraińskich organizowanych przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu. Oferta zajęć zapisana w języku polskim jak i ukraińskim.