Na początku października, przy ul. Kórnickiej 110 (wejście od ulicy Pogodnej) swoją działalność rozpoczęło Centrum Międzypokoleniowe „Pogodna”. Placówka działa w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu a swoją ofertę kieruje zarówno dla starszych mieszkańców naszej gminy jak i dla dzieci.

Oferta dla seniorów jest szeroka, daje każdemu możliwość skorzystania z różnych form aktywności. W poniedziałki dużą popularnością cieszą się zajęcia taneczne i nauka podstawowych kroków salsy. Zainteresowanie tańcem spowodowało, ze od stycznia została utworzona już trzecia grupa taneczna. We wtorki i czwartki seniorzy w ramach treningu pamięci uczestniczą w zajęciach wspierających koncentrację i procesy myślowe. W środowe przedpołudnie odbywają się spotkania brydżystów udoskonalających swoje umiejętności w tej grze, a popołudniami cykle spotkań pod hasłami „Podróze małe i duże”, „Pod Lupą”, „Giętki umysł”. W piątki w trakcie zajęć „Dekoratornii” seniorki tworzą prace artystyczne, dekoracje mieszkań lub biżuterię.

W ramach „Spotkań z kulturą” swarzędzcy seniorzy uczestniczyli w nagrywaniu„Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – klasyki literatury światowej, która została wydana w formie płyty. Uczestnicy mogli pochwalić się najbliższym nagranym słuchowiskiem. Aktualnie w ramach współpracy międzypokoleniowej z kilkoma przedszkolami, trwa proces nagrywania dla dzieci wierszy Jana Brzechwy.

Nową formą aktywności dla seniorów, z której można skorzystać w CM „Pogodna” są rozpoczęte w lutym zajęcia z samoobrony, w trakcie których prowadzący w sposób przystępny odsłania tajniki tego jak można się bronić i unikać niebezpiecznych sytuacji.

Popołudniami w ramach zajęć świetlicowych „Pogodna” kieruje swoją ofertę dla dzieci od 6 roku życia. Codziennie od godziny 13.00 oprócz pomocy w odrabianiu lekcji i zapewnienia opieki, dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach kreatywnych, ruchowych a także kulinarnych. W poniedziałki i piątki w trakcie naszych zajęć gościmy wolontariuszkę z Węgier Ágnes Cseh, z którą dzieci mają możliwość uczyć się języka angielskiego oraz poznać język węgierski. Dla uczestników przewidziany jest także wspólnie przygotowany podwieczorek.

Chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zajęciach.

Więcej informacji na temat zajęć, zainteresowani mogą uzyskać pod numerami telefonu: 505 912 370 ( Beata Szczepaniak - seniorzy) i 798 864 539 (Magda Kasprowicz – seniorzy, dzieci).