Kolejny Piknik Trzech Pokoleń za nami! W niedzielę 25 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej zaprosił wszystkich mieszkańców miasta i gminy Swarzędz oraz gości do wspólnej zabawy. Scena nad Jeziorem znów ożyła i była miejscem spotkania z muzyką, śpiewem i aktywną rozrywką. Jak sama nazwa wskazuje impreza była adresowana do osób z trzech pokoleń: dzieci, rodziców i dziadków. Zarówno przed Sceną, jak i w jej najbliższym otoczeniu mogli oni skorzystać z różnych atrakcji. Jak zawsze wielką radość sprawiły dzieciom dmuchańce. Najmniejsi mogli na nich skakać albo zjeżdżać. Przez cały czas Pikniku działały stanowiska Małego Inżyniera, w których można było poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki i chemii wykonując różne ciekawe doświadczenia.

Dużą popularnością cieszyły się drukarki trójwymiarowe, laboratorium slime, plac budowy Lego Tech i roboty. Wielu chętnych przyciągało stanowisko z okularami VR – tam uczestnicy warsztatów, nie wstając z fotela, mogli „przejechać się” wirtualną, ale niezwykle realistyczną kolejką górską. Miłośnicy motoryzacji mogli spotkać się z członkami swarzędzkiej grupy Bzyk Raider i zobaczyć pokaźną kolekcję starych dobrych polskich motorowerów.

Pamiętając o stanie pandemii Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował również mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19, w którym zaszczepiono aż 103 osoby. Tym co każdego roku dodaje piknikom wyjątkowego charakteru są występy artystów. Tym razem rozrywkę muzyczną wszystkim przybyłym na Piknik zapewnili: zespół „Szafa gra” oraz piosenkarka młodego pokolenia, Karolina Stanisławczyk. Kwartet wykonał szereg przebojów polskich i zagranicznych z lat 70., 80. i 90., sprawiając piknikowiczom dużo radości, natomiast Karolina Stanisławczyk zaprezentowała publiczności swoje dotychczasowe utwory, wśród których najbardziej popularnym była piosenka Cliché.   

Bardzo cieszy fakt, że w tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, Piknik Trzech Pokoleń mógł dojść do skutku. Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości spotkamy się znowu przed Sceną nad Jeziorem i będziemy mogli razem miło spędzić czas.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu