Program realizowany przez Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach wieloletniego Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Pierwotne i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi na lata 2016 – 2023.

 

Celem projektu jest wdrożenie profilaktyki w zakresie nowotworów głowy i szyi, zapobieganie chorobom nowotworowym, wczesne wykrycie patologii, szybkie wdrożenie leczenia i jego dobry efekt.

 

Projekt skierowany jest do osób w przedziale wiekowym 40-65 lat, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa, krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie połykania oraz/lub problemy z połykaniem. Ponadto do osób należących do grupy podwyższonego ryzyka – będących wieloletnimi palaczami, nadużywających alkoholu, mających podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego.

 

Badania są bezpłatne,

Nie wymagają osobnego skierowania,

Realizowane są od poniedziałku do czwartku o godz. 14:00

Telefon do rejestracji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:25 – 15:00 pod numerem telefonu: 503 414 178

 

 

9303 nowot