14 grudnia swarzędzcy seniorzy mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Stanisławy Celińskiej oraz zespołu pod kierownictwem Macieja Muraszko. Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej w Zalasewie, w której organizowane są liczne inicjatywy kulturalne w naszej gminie. Kameralny klimat bardzo odpowiadał zarówno wykonawcom, jak i zgromadzonej publiczności. Stanisława Celińska (na scenie od 50 lat) zaprezentowała repertuar z wydanej w tym roku płyty „Malinowa…”, na którą złożyły się osobiste teksty artystki. Piosenki „Gdzie jesteś dziewczyno”, „Otwórz oczy” czy „Drzewo”, ze względu na swoje ponadczasowe przesłanie budziły wzruszenie i skłaniały do refleksji.
Brawom nie było końca, a przez kolejne dni nie cichły głosy podziwu dla kunsztu artystów i pozytywnego nastroju, jaki wnieśli tym koncertem w nasze życie. Było to doskonałe preludium do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Dominika Bazaniak
Centrum Aktywności Seniora

 

 

Stanisława Celińska koncert Stanisława Celińska koncert Stanisława Celińska koncert Stanisława Celińska koncert Stanisława Celińska koncert