Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt!  Porcję szczerego śmiechu zapewnił swarzędzkim seniorom 20 października w Swarzędzkiej Auli Koncertowej na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej Babski Kabaret  ze spektaklem kabaretowym ”OLD SPICE GIRLS”. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale  panowie również nie nudzili się. W rolach głównych wystąpiły: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.

 

Program kabaretowy pełen był zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfitował w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). Zgromadzona tłumnie publiczność śmiała się do łez i bawiła wyśmienicie kiedy niepostrzeżenie minęły dwie godziny.

 

Kabaretowy program był znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego sobotniego wieczoru. Nawiązywał do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

 

Nie lada gratką była możliwość nabycia książki i płyty z piosenkami Lidii Stanisławskiej, które Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska opatrzyły autografami z osobistymi dedykacjami.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu

 

podczas występu podczas występu podczas występu podczas występu podczas występu