IX Tydzień Profilaktyki pod honorowym patronatem Burmistrza Mariana Szkudlarka odbędzie się w dniach od 5 czerwca do 8 czerwca 2018 r.
Tegorocznym hasłem przewodnim jest 380-lecie otrzymania przez Swarzędz praw miejskich. Udział w IX Tygodniu wezmą uczniowie ze swarzędzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunami.


W programie Tygodnia Profilaktyki nie zabraknie przemarszu ulicami miasta i wspólnego tańca, do którego zapraszamy już dziś. Pierwszego dnia odbędzie się „Talentiada Rozmaitości”, podczas której szkoły przygotują ciekawe warsztaty z różnych dziedzin. m.in. sportu, tańca, sztuki. Uczniowie rywalizować będą w grze miejskiej „W poszukiwaniu złotego tronu”, w której poszczególne konkurencje będą uczyły współdziałania i dobrej komunikacji ale potrzebna też będzie wiedza o historii naszego miasta. Jak co roku, we współpracy z Policją i Strażą Miejską, odbędzie się akcja prewencyjna skierowana do sprzedawców napojów alkoholowych. Nowością w tej edycji Tygodnia będą profilaktyczne escape roomy poruszające temat cyberprzemocy. Tygodniowi Profilaktyki towarzyszą konkurs plastyczny „Swarzędz 380 – miasto wczoraj, dziś i jutro” i fotograficzny „Swarzędz 380 – nie-codziennie” z podziałem na kategorie wiekowe.

Lidia Chałasiak
Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu

 

 główny plakat tp 2018