Karta Dużej Rodziny to system zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych 3+, zarówno w instytucjach publicznych jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Miejsca oferujące zniżki opatrzone są logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

 

Od 01 stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny jest dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.

 

Od 01 stycznia 2019 roku uprawnienia do KDR zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

W ramach programu Karty Dużej Rodziny zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 3,8 tysiąca firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacji. Niedawno do partnerów KDR dołaczyła również spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, oferująca dofinansowanie zakupu kotła gazowego dla tysiąca posiadaczy KDR, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych.

 

Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 02 maja bieżącego roku (https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,9851,pgnig-partnerem-karty-duzej-rodziny.html ).

 

Czytaj o Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny
Czytaj o Lokalnej Karcie Dużej Rodziny
Czytaj o Wielkopolskiej Karcie Rodziny

 

 

 karta dużej rodziny