W piątkowe przedpołudnie 18 marca br. w Gminnym Centrum Informacji odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem zaproszonych gości – Swarzędzkich Seniorek z Klubów Młodych Duchem i uczestników Klubu Integracji Społecznej, a także dzieci.  To kolejna edycja spotkań „Magia trzech pokoleń”. Tym razem przenieśliśmy się w klimat włoski i wspólnie przyrządzaliśmy pizzę oraz sałatkę. Pani Grażynka pokazała jak  przygotować ciasto na pizzę, by było smaczne i proste w przygotowaniu, aby każdy mógł wypróbować wypieków, przygotowano trzy duże blachy ciasta. Każdy mógł skomponować kawałek pizzy zgodnie ze swoimi upodobaniami.

 

Pojawiła się zarówna pizza klasyczna, jak i bardziej wymyślna przyrządzona przez dzieci, ale wszystkie równie pyszne. Idealnie skomponowała się również lekka sałatka grecka przygotowana przez samych Klubowiczów Integracji Społecznej.

 

Zajęcia okazały się bardzo udane, wszyscy nauczyli się, jak prostym sposobem można upiec pizzę i skomponować ją według własnego uznania z dostępnych akurat w domu składników.

 

Pizza smakowała wyśmienicie!

 

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów seniorów zrzeszonych w Klubach Młodych Duchem i uczestników Klubu Integracji Społecznej.

 

M. Pawlik
N. Łuczak

 

uczestnicy podczas zajęć uczestnicy podczas zajęć

uczestnicy podczas zajęć