Swarzędzcy seniorzy lubią aktywnie spędzać czas, szczególnie w miejscu dla nich przyjaznym. Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu tworzą ludzie, którzy budują atmosferę, co jest widoczne w naszych działaniach. Niezapomnianym, bo bardzo wzruszającym akcentem było spotkanie dzieci - najmłodszych milusińskich z Przedszkola „Mały Skaut” ze Swarzędza, które odwiedziły „Babcie” 20.01.2023. Był to debiut dla dzieci, specjalnie dla seniorów wystąpiły z artystycznym przedstawieniem. Poczuliśmy moc międzypokoleniowych relacji oraz potrzebę ich wzmacniania. 9 lutego natomiast odbyło się spotkanie warsztatowe o nazwie „Barwy Stresu”, którego prelegentem był pan Andrzej Wasilewski - psycholog, publicysta, podróżnik. Frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania, bowiem rozmowa, relacje międzyludzkie, a także szanowanie własnego dobrostanu jest niezwykle cenne. Kontakt z drugim człowiekiem, wspólne rozmowy wyzwalają w każdym dobre emocje poprzez wydzielanie w naszym organizmie hormonu peptydowego - endorfiny.

Stres jest nieodzownym elementem naszego życia, o czym przekonujemy się każdego dnia. Jego nadmiar jednak może w organizmie człowieka dokonać spustoszenia. Dziękujemy naszemu wolontariuszowi za podzielenie się głęboką wiedzą, z której chętnie korzystamy otwierając się na dalsze bloki tematyczne. Pozytywne nastawienie do drugiego człowieka przepełnione radością i dobrym humorem było zauważalne w czasie spotkania Walentynkowego w trakcie ,którego wspólnie przygotowaliśmy „tort chlebowy” tak więc „nauka nie poszła w las”

Zapraszamy osoby 60+ do aktywnego udziału w zajęciach: gimnastyka, treningi pamięci, tenis stołowy, gry planszowe, film, akademia zdrowia, zajęcia malarskie, czytelnia, nauka języków obcych, zajęcia muzyczne, kącik redakcyjny, dekoratornia, sos senior, nordic walking, aqua aerobik i wiele innych. Więcej informacji w Centrum Aktywności Seniora ul. Piaski 4 (I piętro), na stronie www.opsswarzedz.pl oraz pod numerami telefonów: 504 932 301, 512 05 677.

Centrum Aktywności Seniora
M. Pawlik