3 grudnia społeczność seniorska ze Swarzędza zebrała się w Centrum Aktywności Seniora podczas Jesiennego Spotkania z Poezją. Chcieliśmy udowodnić, że jesień, jak każda pora roku ma swoje atuty, a jesienny czas fantastycznie nadaje się na wspólne czytanie wierszy. Na tę poetycko – muzyczną ucztę klubowicze przygotowali swoje ulubione utwory. Były wśród nich teksty o jesieni, poezja Wisławy Szymborskiej, wiersze Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego oraz autorskie dzieła naszych seniorek.

 

Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego, w ramach którego poprosiliśmy seniorów, by opisali jak wyglądały zabawy i zabawki w czasach ich dzieciństwa. Ta sentymentalna podróż do przeszłości zaowocowała dziesięcioma niezwykłymi historiami opowiadającymi o spędzaniu wolnego czasu w latach 40., 50. i 60. XX wieku zarówno w mieście, jak i na wsi. Laureatką konkursu została p. Aurelia Bartoszek, a wicedyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej p. Agnieszka Maciejowicz wręczyła uczestnikom literackich zmagań dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

Podczas muzycznej części uroczystości na scenie przy ul. Piaski wystąpiła z recitalem Agnieszka Różańska – aktorka Teatru Nowego w Poznaniu wraz z muzykiem Jackiem Skowrońskim. Usłyszeliśmy przeboje minionych lat, takie jak Parasolki, Niepewność, O Romeo, Z kim tak ci będzie źle jak ze mną czy Windą do nieba, które wprawiły nas w doskonały nastrój.

 

Poetyckie przedpołudnie dostarczyło nam wielu wspaniałych wrażeń i emocji. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że zarówno muzyka, jak i poezja łagodzą obyczaje, o czym przekonali się biorący udział w spotkaniu seniorzy i goście.

 

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

podczas występu podczas występu podczas występu podczas występu podczas występu podczas występu