22 sierpnia seniorska brać ze Swarzędza odwiedziła poznańskie Kino Muza przy ul. św. Marcin, które po niedawnym remoncie, ponownie wróciło na listę miejsc, do których warto zaglądać, ze względu na bogaty i różnorodny repertuar.

 

Na projekcję filmu dokumentalnego „Pavarotti” w reżyserii Rona Howarda czekaliśmy z niecierpliwością. Prawie dwie godziny trwała fascynująca podróż do świata muzyki wybitnego włoskiego tenora, który spopularyzował operę organizując koncerty w przestrzeni publicznej: na stadionach i w parkach (np. w nowojorskich Central Parku). Z opowieści i anegdot rodziny oraz współpracowników wyłoniła się postać nietuzinkowego artysty, posiadającego obok talentu także poczucie humoru oraz urok osobisty.

 

Kilka dni później w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki obejrzeliśmy  film „Swarzędz na szlaku dziejów” oraz Swarzędzką Kronikę Filmową. Seans dostarczył nam wielu informacji na temat naszego miasta i jego historii. Wzruszyły i rozbawiły nas fragmenty nagrań sprzed ponad dwudziestu lat, gdy osiedla dopiero powstawały, rozbudowywano drogi oraz szkoły, a Swarzędzkie Fabryki Mebli prężnie działały. Materiał zawierał też wypowiedzi ówczesnych mieszkańców o ich codziennym życiu w Swarzędzu.

 

Zapewne jeszcze długo będziemy myślami wracać do wycieczek i spotkań, które były miłymi chwilami wytchnienia w to upalne lato.

 

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

poczas wycieczki  poczas wycieczki  poczas wycieczki  poczas wycieczki