Sierpniową pogodę swarzędzcy seniorzy postanowili wykorzystać najlepiej jak się da, czyli w doborowym towarzystwie i na świeżym powietrzu.

 

W ramach letnich warsztatów odwiedziliśmy poznańskie Nowe ZOO - drugie pod względem powierzchni w Polsce. Przepiękny park oraz jego mieszkańcy zachwycili nas i pozwolili na chwilę odetchnąć od zgiełku miasta. Załapaliśmy się na nurkowanie tapirów, spacer rodziny żyraf, obserwowaliśmy lemury, flamingi i niedźwiedzie. Zajrzeliśmy także do słoniarni i wybiegu tygrysa. Na zakończenie wycieczki wstąpiliśmy do pawilonu zwierząt nocnych, by podziwiać ukryte w ciemnościach nietoperze, pancerniki włochate i leniwce.

 

Celem drugiej wyprawy była gra w Mini Golfa nad przepięknym Jeziorem Maltańskim. To nasza coroczna sierpniowa tradycja, podczas której pogoda nas nie zawodzi. Nie zawodzą nas także seniorzy, którzy z werwą i zapałem zdobywają kolejne dołki. Jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy, bo jak się okazuje to nie lada sztuka. Każde ze stanowisk wymagało innego podejścia do problemu i opracowania techniki, która doprowadzi piłeczkę do celu. Ta popularna i wypromowana w USA w latach 20. XX wieku gra to fantastyczny sposób na spędzenie czasu zarówno dla młodszych, jak i starszych.

 

O letnich miesiącach swarzędzkich seniorów można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są nudne. W zanadrzu mamy jeszcze kilka ciekawych pomysłów dla osób 55+ na aktywne spędzenie ostatnich dni sierpnia.

 

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

 podczas wyciezki podczas wyciezki  podczas wyciezki podczas wyciezki
 podczas wyciezki  podczas wyciezki