Nadszedł długo wyczekiwany przez naszych seniorów dzień 06 sierpnia kiedy w grupie ponad trzydziestoosobowej, uczestnicy z Klubów Młodych Duchem, Dziennego Domu” Senior -Wigor”, Klubu Integracji Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy spotkali się w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu ul. Piaski 4. To wydarzenie było dla nas niezwykle ważne, ponieważ uczestniczyliśmy w projekcie „Serce od serca”. Akcja ta polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie-zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Noszenie takiej poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika.
Projekt ten w Polsce rozpoczął się we wrześniu 2018r i zatacza coraz szersze kręgi, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Poznańskiego. Obok Pań z Klubu Kobiet Aktywnych Gminy Czerwonak, GOK”Sokół”, Koła Gospodyń Wiejskich w Promnicach, dołączyli seniorzy z naszej gminy w tym z Paczkowa i Zalasewa. Mieli oni wcześniej już zaszczyt dwukrotnie brać aktywny udział w warsztatach organizowanych na poznańskiej Cytadeli.
W dniach 06 - 07 sierpnia w Centrum Aktywności Seniora działającym w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej trwały krawieckie warsztaty szycia poduszek. Odbyły się one w ramach letnich warsztatów organizowanych dla osób 55+ z miasta i gminy Swarzędz.
Wspólnie spędzony czas był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem począwszy od: szycia, prasowania, wykrajania form materiałowych, wypełniania poduszek czy pakowania ich w papierowe torby. Widok zaangażowanych w pomoc osób, które wspólnie pisały od serca bardzo osobiste życzenia powrotu do zdrowia napawał optymizmem. Dobro zwycięża ! W rezultacie 97 poduszek uszyliśmy by dodać energii i siły potrzebującym pacjentom.

Poniżej dołączamy informacje o akcjach dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie :

 

1. 14 września, godz. 10.00 - 14.00 - świetlica wiejska ul. Szkolna 14 Paczkowo, gm. Swarzędz
2. 14 września, godz. 14.00 - 18.00 - świetlica wiejska ul. Szkolna 14 Siekierki Wielkie, gm
Kostrzyn
3. 5 października, godz. 11.00-15.00 - świetlica "Iskra" ul. Północna 58, Promnice, gm. Czerwonak
4. 12 października, godz. 11.00 - 15.00 - Dzienny Dom Pobytu Seniora "Wigor", ul. Romana Maya 1B, Luboń
5. 16 października, godz. 16.00 - 19.00 - Sala Sesyjna, ul. Kościuszki, Pobiedziska
6. 1 września restauracja Umberto, poznańska Cytadela godz. 11.00 -15.00

 

 

Z życzeniami optymizmu i powrotu do zdrowia
Centrum Aktywności Seniora -M. Pawlik

 

szycie szycie  szycie  szycie
 szycie  szycie  szycie  szycie
 szycie  szycie  IMG 0366  IMG 0364