22 września 2018 r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się XIII Koncert „Na Srebrną Nutę” zrealizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II oraz Grodziskie Stowarzyszenie „Amazonki” w ramach projektu „Słoneczna Akademia Bez Barier”. Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i ma charakter ponadlokalny. Swarzędzcy seniorzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu od kilku lat i każdego roku przygotowują się do niego z ogromną starannością.

 

W tym roku w programie koncertu zaprezentowało się 15 zespołów wokalno – muzycznych z Grodziska Wlkp., Opalenicy, Nowego Tomyśla, Zbąszynia, Pniew, Stęszewa, Chełmna, Urbanowa oraz Swarzędza. W tym roku na scenie zadebiutował zespół „Jaśminy” reprezentujący Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu, a co najważniejsze osoby starsze ze Swarzędza. Zespół zaśpiewał dwie piosenki pt. „La Paloma” oraz „Jak pięknie żyć”. Bez przesadnej skromności można podkreślić reakcję publiczności, która była pod wielkim wrażeniem występu naszej grupy.

 

W tym dniu zostaliśmy zapamiętani również dzięki pracom trzech pań z Klubu Młodych Duchem „Wesoła Paczka” z Paczkowa, które namalowały przepiękne obrazy podczas warsztatów malarskich w Ostrzycach. Trzydniowy plener malarski odbył  się w lipcu pod nazwą „Wielkopolanki Malują Kaszubskie Pejzaże – 2018”. Efekty tej pracy można było podziwiać właśnie podczas koncertu „Na Srebrną Nutę”. Uczestnikami pleneru malarskiego było 24 reprezentantów 5 placówek dla seniorów, którzy pod  okiem 3 instruktorów przygotowali po jednym obrazie o tematyce pejzażu Szwajcarii Kaszubskiej. Nasze artystki wzięły udział w warsztatach już po raz trzeci i efekt pracy jest zdumiewający. Pozostawiamy Państwu ocenę prac utrwalonych na fotografiach….Magdalena Tyblewska

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu

 

podczas wyjazdu podczas wyjazdu podczas wyjazdu podczas wyjazdu SAM 7430