Wielkość Czcionki  Zwiększyć Czcionkę Zmniejszyć Czcionkę

Biuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn informacji publicznej

Logo Ośrodka Pomocy Społecznej

 

Przygotowania do nadchodzących świąt idą pełną parą. W Centrum Aktywności Seniora trwają one już od początku grudnia. Nasi klubowicze przywiązują dużą wagę do tego przedświątecznego okresu, w związku z czym jest to dla nich czas bardzo pracowity.

 

Pierniki to element, bez którego wiele seniorek nie wyobraża sobie Gwiazdki, dlatego razem z uczniami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, 13 grudnia, piekły tradycyjne, świąteczne przysmaki. Z pachnącego cynamonem i goździkami ciasta wykrawałyśmy najrozmaitsze kształty: od gwiazdek i aniołków po choinki i wiewiórki. Pracy towarzyszyło wspólne śpiewanie, a także rywalizacja zespołów o ilość upieczonych ciasteczek. Gdy rozchodziłyśmy się do domów zabrałyśmy ze sobą nasze wyroby, a także zdobyty w czasie zajęć przepis na świąteczne pierniki.

 

Następnego dnia, w tym samym składzie, ale tym razem w Swarzędzu, uczestniczyłyśmy w warsztatach florystycznych, podczas których przygotowywałyśmy stroiki na nasze wigilijne stoły. Z gałązek sosny, ostrokrzewu, szyszek, drobnych bombek i innych materiałów powstały przepiękne świeczniki oraz wieńce. Teraz  przyozdobią one nasze domy oraz Centrum Aktywności Seniora.

 

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

ozdoby podczas przygotowywania ozdób podczs wspólnej pracy podczas wypieku pierników

2009-2016 © Wszelkie prawa zastrzeżone.