Dnia 22.10.2019 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy udali się do „Atrium” w Swarzędzu, miejsca które jest znane z aktywnego wypoczynku oraz sportu.

 

Podczas spotkania istniała możliwość zapoznania się z obowiązkami, które należy wykonywać by utrzymać stajnię na wysokim poziomie. Wyjątkowego charakteru spotkaniu nadała mglista pogoda, w której konie prezentowały się malowniczo. Wycieczka po stajni pozwoliła na poszerzenie wiedzy z zakresu reguł obowiązujących w stajni oraz stosowania odpowiedniego zachowania przy koniach. Te zwierzęta cenią sobie wyjątkowy spokój i nie lubią nadmiernego hałasu. Konie pozwalały na spokojny dotyk i głaskanie ich. Po odwiedzinach w stajni, udaliśmy się także w miejsce w którym osobom odwiedzającym umilają czas kury ozdobne, gęsi, a także miniaturowa świnka wietnamska, niezwykle towarzyska i ciekawa.

 

Stajnia „Atrium” to miejsce w którym można bliżej poprzebywać ze zwierzętami oraz zainteresować się lekcjami jazdy konnej. Kontakt z końmi jest elementem hipoterapii, a same te zwierzęta i ich obserwowanie w ruchu niezwykle uspokajają.

 

Dominika Jóźwiak

ŚDS

 

podczas wyjazdu podczas wyjazdu podczas wyjazdu