W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października) w dniu 30.09.2019 w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się spotkanie z rodzinami uczestników Domu - osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

 

Spotkanie miało na celu wsparcie rodzin, wymianę doświadczeń, podzielenie się wiedzą z zakresu zdrowia psychicznego, a także przekazanie informacji na temat wybranych świadczeń.

 

Pierwsza część spotkania miała charakter warsztatowy – podczas niej rodziny pogłębiły wiedzę na temat zasobów i trudności osób doświadczających choroby psychicznej oraz sposobów radzenia sobie z tymi trudnościami.

 

W drugiej części spotkania rodziny uzyskały informacje na temat interesujących ich świadczeń, był też czas na indywidualne konsultacje z pracownikami ośrodka.

Kolejna okazja do rozmów na temat zdrowia psychicznego będzie w dniu 21 października 2019r. w godzinach 14:00-17:00. Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte do Środowiskowego Domu Samopomocy w Swarzędzu. Oprócz informacji na temat oferty i funkcjonowania Domu będzie można zaobserwować jak wygląda praca i aktywność Domu na co dzień poprzez udział w zajęciach wspierająco-aktywizujących. Oferujemy ponadto możliwość konsultacji indywidualnych z pracownikami ośrodka.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy

ul. Piaski 4

62-020 Swarzędz

Tel. 61 651 05 84

e-mail: sds@opsswarzedz.pl

Barbara Chmiela

Środowiskowy Dom Samopomocy       

 

 DSC 0188