W dniach 24.06. 2019 r. oraz 25.06.2019 r. odbyły się spotkania w których uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Aktywności Seniora, Dziennego Domu „Senior-WIGOR”, a także Dziennego Domu Pomocy w Swarzędzu podziękowali wolontariuszowi europejskiemu Gioele za wspólnie spędzony czas, a przede wszystkim przeprowadzone lekcje języka włoskiego i angielskiego.

 

Gioele przez kilka miesięcy uczył języków, a przy tym przybliżał kulturę i obyczaje Włoch. Wspólna integracja i wymiana doświadczeń pozwoliła na poszerzenie wiedzy dotyczącej różnorodności kultur oraz przyczyniła się do wielu refleksji na ten temat. Podczas podziękowania uczestnicy zaprezentowali krótkie filmy oraz zdjęcia z zajęć. Gioele otrzymał również symboliczne prezenty, które nawiązywały do kultury i sztuki Polski, a także takie, które uczestnicy wykonali samodzielnie podczas zajęć.

 

Zajęcia z języka włoskiego oraz angielskiego zainspirowały uczestników do dalszej kontynuacji nauki i pogłębiania wiedzy na temat różnych kultur. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę z wolontariuszami europejskimi.

 

D.J,

ŚDS

 

gioele pozegnanie  20190625 104136