W dniu 19.09.2018r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Dziennego Domu „Senior-WIGOR” wzięli udział w XVI Festynie Integracyjnym „Barierom Stop” o Puchar Starosty Poznańskiego. Organizatorem Festynu był Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach, na którego zaproszenie przyjechały licznie drużyny z terenu powiatu poznańskiego. Motywem przewodnim Festynu było hasło „Świat się śmieje”.

 

Spotkanie rozpoczęło się od konkursu na najokazalszego klauna. Pod sceną zaroiło się od kolorowych uśmiechniętych postaci – reprezentantów drużyn, budzących sporo uśmiechu wśród zebranej publiczności. Nie zabrakło też głośnego, serdecznego śmiechu uczestników festynu, wywołanego przez występ znanego poznańskiego kabaretu „Czesuaf”.

 

Kolejnym punktem w programie były konkurencje, podczas których drużyny rywalizowały dając z siebie mnóstwo energii i zaangażowania. Były nimi konkurs skręcania śrubek bez użycia wzroku, bieg w alkogoglach, rozpoznawanie postaci ze znanych filmów i kreskówek czy łączenie się w grupy przy pomocy materiału. Odbył się również konkurs na najbardziej „uśmiechnięte” zdjęcie drużyny.

 

Na koniec wszyscy uczestnicy festynu otrzymali nagrody, niezależnie od zdobytego miejsca.Uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Dziennego Domu „Senior WIGOR” wprawdzie Pucharu nie zdobyli, jednak sam udział w Festynie oraz delikatny posmak rywalizacji (a także, nie ukrywajmy, smaczny poczęstunek) plus mnóstwo szczerego śmiechu uznali za wydarzenie warte przeżycia i mają nadzieję, na powtórkę w przyszłości.

Barbara Chmiela

Środowiskowy Dom Samopomocy w Swarzędzu

podczas festynu podczas festynu podczas festynu podczas festynu podczas festynu