Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy postanowili uczcić pamięć Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. i we wtorek wybrali się do Muzeum Powstania Poznańskiego -  Czerwiec 1956 r. Zlokalizowane w Zamku Cesarskim Muzeum prezentuje swoje zbiory
w multimedialny sposób, inscenizując m.in. poznańskie ulice, pokój przesłuchań, czy też salę więzienną. Dzięki temu łatwiej przyswoić sobie nieznane wcześniej informacje i wyobrazić sobie wydarzenia, jakie miały w czasie wybuchu powstania.

 

Korzystając z okazji po wizycie w Muzeum postanowiliśmy wybrać się na spacer po centrum miasta. Rozpoczęliśmy od Ogrodu Zamkowego, potem kierując się w stronę Placu Wolności zrobiliśmy sobie przystanek na lody naturalne. Plac Wolności to zaadaptowana obecnie na potrzeby Malta Festiwalu przestrzeń, w której można m.in. odpocząć, zjeść coś, wysłuchać wykładów. Nas zainteresowała interaktywna instalacja Organizm, przy której byliśmy jednocześnie twórcami i odbiorcami ciekawych i zarazem nieco trochę dziwnych dźwięków.

 

Zachęcamy wszystkich do spacerów po Poznaniu i korzystania z wielu miejskich atrakcji. Miłośnikom historii przypominamy, że warto szukać dni, w których wejścia do muzeów w Poznaniu są bezpłatne.

 

Uczestnicy ŚDS

 

 podczas spaceru  podczas spaceru podczas spaceru   podczas spaceru