W dniu 4 lutego 2018r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy ze Swarzędza po raz kolejny wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez swarzędzki oddział PTTK „Łaziki”.  Do pokonania mieli ponad 4 kilometry. XXI Rajd Wielkopolski pn „Dokarmiamy zwierzęta” rozpoczął się na stacji kolejki Maltanka od zbiórki żywności przyniesionej przez uczestników  a przeznaczonej dla zwierząt Nowego ZOO na poznańskiej Malcie.

 

Ze stacji Maltanka uczestnicy rajdu ruszyli ścieżką wzdłuż jeziora Maltańskiego w kierunku Nowego Zoo. Po dotarciu na miejsce był czas na zwiedzanie. Grupa z ŚDS wykorzystała w pełni ten czas zaglądając m.in. do Słoniarni, zagrody tygrysów, niedźwiedzi, wielbłądów i wilków. Niecodzienny widok stanowiły przede wszystkim pokryte białym śniegiem wielbłądy i tygrysy, które niezrażone odpoczywały na swoich wybiegach.

 

Po zwiedzeniu zoo uczestnicy rajdu udali się w kierunku mety, która znajdowała się w Katolickiej Szkole Wychowawców, gdzie czekała na nich gorąca grochówka i upominki.

 

Uczestnicy ŚDS ze Swarzędza  biorą udział regularnie w rajdach pieszych czy autokarowo – pieszych organizowanych przez „Łaziki”, dzięki czemu ich kondycja jest coraz lepsza.

 

W Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi  w Swarzędzu dużą wagę przywiązuje się  do dbania o kondycję fizyczną, dlatego w ofercie ośrodka jest sporo zajęć zachęcających do czynnego wypoczynku: m.in. Nordic walking, korzystanie z basenu czy sprzętu gimnastycznego, grupowe zajęcia ruchowe czy też spacery w ramach rekreacji, odbywające się niezależnie od pory roku.

 

Zapraszamy do nas zainteresowane osoby: ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY, UL. PIASKI 4, 62 – 020 SWARZĘDZ. Telefon kontaktowy: 61 651 05 84.

                                                                                                                     

Barbara Chmiela

Środowiskowy Dom Samopomocy w Swarzędzu

 

podczas wycieczki  podczas wycieczki