Archiwum artykułów

Kwiecień 2018

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 16 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z CAS
546

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Centrum Aktywności Seniora

  24 kwietnia seniorzy ze swarzędzkich Klubów Młodych Duchem świętowali Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tradycja obchodów wywodzi się z Katalonii, w której od wieków żywa jest le read more..

Aktualności z ŚDS
574

Śladami Puszczy Zielonki

Dnia 22.04.18 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w rajdzie zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Odwiedziliśmy Puszczę Zielonkę gdzie jechaliśmy a read more..

Aktualności z ŚDS
679

Z wizytą w Radio Poznań

W dniu 24.04.2018r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Swarzędzu wybrali się pociągiem do Poznania, by poznać historię oraz zobaczyć pracę w „Radio Poznań”. Kiedyś nosiło ono nazwę „Radjo P read more..

Aktualności z CAS
608

Wiosna na Sportowo, czyli Nordic Walking w Klubie Młodych Duchem „Gadu Gadu” w Zalasewie

   W KMD „Gadu-Gadu” z Zalasewa seniorzy powitali wiosnę na sportowo. Rozgrzewka i gimnastyka ogólnorozwojowa to preludium przed lekcją instruktażową z zakresu Nordic Walking. Uczestnicy uw read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1047

Muzyczne Powitanie Wiosny

  Szanowni czytelnicy   Z dużą przyjemnością informuję, że 19 kwietnia 2018 roku Dzienny Dom „Senior Wigor” ze Swarzędza wziął udział w spotkaniu pn. „Muzyczne Powitanie Wiosny”, które od read more..

Aktualności z CAS
614

Pasje twórcze i ciekawe

  Świat koralików zawrócił nam w głowie. Nikt o niczym innym nie rozmawia  w naszym klubie tylko o zameczkach, perełkach i innych naszyjnikach. Robimy nowe wzory, przerabiamy stare  i read more..

Aktualności z CAS
518

Samo zdrowie w Centrum Aktywności Seniora

23 kwietnia rozłożyłyśmy nową ceratę na czterech stołach. Tym sposobem połączyłyśmy wszystkie Panie przy jednym stole. Nic nam się nie chciało, ale zdajemy sobie sprawę ,że tylko aktywny sposób spęd read more..

Aktualności z ŚDS
625

Nauka języka angielskiego w Środowiskowym Domu Samopomocy

  Znajomość języka obcego jest sporym atutem w poszukiwaniu pracy,  ale nie tylko. Nauka języka poszerza horyzonty, pozwala poznać w pewnym stopniu specyfikę innych kultur, poprawia pamięć. read more..

Aktualności z OPS
730

Regulaminy Konkursów Tygodnia Profilaktyki 2018

  REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Swarzędz 380 – nie-codziennie”   I 1. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu.2. Konkurs rozpoczyna się 16.04.2018 r.3. K read more..

Aktualności z CAS
651

Seniorzy brydżyści

  Na początku czerwca b.r. minie rok od powstania sekcji brydżowej działającej w swarzędzkim Centrum Aktywności Seniora. Grupa, która podjęła naukę tej gry liczy 12 osób. Uczenie się nie na read more..

Aktualności z OPS
456

Karta Dużej Rodziny

  Karta Dużej Rodziny to system zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych 3+, zarówno w instytucjach publicznych jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość korzy read more..

Praca w OPS
1047

Ogłoszenie: nabór na wolne stanowisko pracy – Asystent Rodziny – 1 etat nr ref. 1/2018

  Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu na podstawie wniosku do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach EFS, tytuł projektu: Poprawa read more..

Aktualności z OPS
441

Informacja: spotkanie z pracodawcami organizowane przez PUP w Poznaniu

W dniu 12.04.2018r w siedzibie PUP dyżurować będą pracownicy merytoryczni, którzy objaśnią jak zorganizować staż, złożyć wniosek o refundację kosztów zatrudnienia pracowników, a także pomogą w załat read more..

Aktualności z CAS
537

Z Tuwimem u „Koszałka - Opałka”

  W przedświąteczny wtorek Seniorki z klubu „Stokrotki”, po raz kolejny złożyły wizytę w zaprzyjaźnionym przedszkolu „Koszałek Opałek” w Kobylnicy. Trzy „babcie” - Stenia, Roma i Halinka pod prz read more..

Aktualności z CAS
579

Seniorzy mówią po angielsku i włosku w Centrum Aktywności Seniora

  Język polski – ojczysty język jest najpiękniejszy, jednak przed Młodymi Duchem współczesny świat stawia bardzo ambitne zadania. Warto jest uczyć się nowych języków i korzystać z oferty przygot read more..

Aktualności z ŚDS
573

Świąteczne spotkanie wielkanocne

  Dnia 29.03.2018r. odbyło się spotkanie wielkanocne, w którym wzięli udział uczestnicy oraz personel z Dziennego Domu „Senior-Wigor” i Środowiskowego Domu Samopomocy. Mieliśmy przyjemność gości read more..