Archiwum artykułów

Październik 2017

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 17 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z CAS
830

Swarzędzcy Seniorzy na UAM-ie i w Collegium Da Vinci

  Październik nazywany jest miesiącem seniora, bowiem 1 X obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, a 20 X Europejski Dzień Seniora. W związku z tym wiele instytucji i organizacji szczegól read more..

Aktualności z CAS
546

Warsztaty florystyczne w CAS

  W Centrum Aktywności Seniora przy ul. Piaski zorganizowano dla nas seniorów i młodzieży zajęcia florystyczne. Ponieważ zbliża się Święto Zmarłych przygotowywaliśmy wieńce i wiązanki na groby n read more..

Aktualności z CAS
591

Uczymy się zdobić przedmioty metodą decupag’e w klubie „Wesoła Paczka”

  Zawsze bardzo podobały się nam przedmioty ozdobione techniką decoupage. Gdy spytano nas co chcemy robić w klubie przez miesiąc październik wszystkie zgodnym chórem odrzekłyśmy;naklejamy serwet read more..

Aktualności z CAS
566

INSPIRACJE JESIENNYCH OZDÓB W CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORA

    Już mamy jesień i to taką prawdziwą polską. Drzewa konkurują ze sobą przyodzianymi  barwnymi liśćmi żółci z czerwienią. Patrząc na to chciałoby się zatrzymać ten obraz. Robimy zdj read more..

Aktualności z CAS
501

Spotkanie prelekcyjno-warsztatowe z psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą

  W dniu 30 października (poniedziałek) o g 12.00 w Centrum Aktywności Seniora odbędzie się spotkanie prelekcyjno-warsztatowe z psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą.    Szcz read more..

Aktualności z CAS
655

Zabawa z „klasą” propozycja tegorocznej edycji Balu Seniora 2017

  „Swarzędz -dobrze trafiłeś” to dewiza działań jakie są prowadzone na terenie naszego miasta. W „Pałacyku pod Lipami” sala wiejska została wypełniona po brzegi. 19 października 150 młodych duch read more..

Aktualności z CAS
566

Bal Jesienny z niespodzianką z perspektywy seniorów

  Jak co roku cieszyłyśmy się na Jesienny Bal. Wyszykowane,elegancko ubrane w nasze wizytowe stroje, które wiszą w szafie i czekają na taką okazję udałyśmy się do Swarzędza. Sala balowa była pię read more..

Aktualności z CAS
591

Zajęcia kulinarne seniorów i dzieci

  W dniu 5 października 2017 roku, mimo ogromnej wichury, wybraliśmy się na zajęcia kulinarne do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących na Śródce. Jak zawsze zgraną grupą, chęt read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1143

II SPOTKANIE SENIORÓW w Warszawie

  5 października odbyło się w  Warszawie II Spotkanie Seniorów  zorganizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Narodowe Centrum Kultury.   W spotkani read more..

Aktualności z CAS
680

Nowy z bliska

  2 października seniorzy ze Swarzędza wzięli udział w wycieczce po zakamarkach Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Mieli niecodzienną okazję, żeby zajrzeć w miejsca niedostępne d read more..

Aktualności z OPS
721

Poradnictwo Prawne

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu ul. Poznańska 25 informuje: w ramach projektu „Poprawa dostępu do usług społecznych wspierających rodzinę i rodzinną pieczę zastępczą na terenie MOF Pozna read more..

Aktualności z CAS
549

Dbamy o dobrą formę

  W związku z zaplanowanymi na środę marszami Nordic Walking grupa osób,którym ten rodzaj sportu odpowiada spotyka się o g 9.30 na Piaskach przy Centrum Aktywności Seniora. Lubimy chodzić wzdłuż read more..

Aktualności z CAS
490

Kulinaria inaczej w Centrum Aktywności Seniora

  Październik to miesiąc gdzie w sklepach i na straganach króluje dynia. Jest lekkostrawna, zawiera dużo błonnika, który zapobiega zaparciom i obniża poziom cholesterolu. Betakaroten natomiast, read more..

Aktualności z CAS
565

Warsztaty kreatywne w Centrum Aktywności Seniora

  W ostatni piątek września zakończyłyśmy prace nad ramkami do zdjęć w ramach warsztatów kreatywnych w Klubie Młodych Duchem „Stokrotki”. Przez trzy minione piątki  przygotowywałyśmy do ci read more..

Aktualności z CAS
647

Takich sobót jak najwięcej...

  Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej wraz z Stowarzyszeniem "Amazonki" z Grodziska realizował  projekt "Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem". Jako seniorki zrzeszone w Ośrodku Pomocy Społ read more..

Aktualności z CAS
681

Artystycznie w klubie „Wesoła Paczka”

  Wreszcie jest po wakacjach, nasze wnuki chodzą do szkoły a my mamy czas i spotykamy się w  klubie "Wesoła Paczka"w Paczkowie. Robimy z gazety podkładki pod szklaneczki na stół oraz świecz read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1256

Wycieczka do Strzelna i Inowrocławia

  W dniu 29 września odbyła się wycieczka autokarowa z udziałem 18 osób z Dziennego Domu „Senior-WIGOR”. Pogoda nam sprzyjała - cały dzień było słonecznie.   W Strzelnie zwiedziliśmy dwa read more..