ZMIANA ADRESU WWW w związku z przekształceniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu na Centrum Usług Społecznych, z dniem 01.01.2024 r. zmieni się także adres strony internetowej i adres poczty elektronicznej. Od stycznia 2024 r. wszelkie niezbędne informacje dostępne będą pod adresem: www.cusswarzedz.pl, a kontakt mailowy z siedzibą CUS będzie możliwy dzięki poczcie elektronicznej sekretariat@cusswarzedz.pl Numery telefonów nie ulegną zmianie.

Archiwum artykułów

Lipiec 2017

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 19 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z CAS
773

Zapisy na aqua aerobik dla seniorów

  Informujemy, że zapisy na aqua aerobik dla seniorów z terenu Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2017/2018 odbywać się będą telefonicznie od 7 sierpnia godz. 10:30. Numer kontaktowy: 505& read more..

Aktualności z SW
2871

Pamiętaj, aby złożyć wniosek "Rodzina 500+"

      Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że od od 1 sierpnia 2017 roku będą przyjmowane wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres trw read more..

Aktualności z OPS
801

Uwaga – zmiana terminu składania wniosków na zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy

  WNIOSKI w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych i specjalnego zasiłku opiekuńczego na nowy okres zasiłkowy będą wydawane i przyjmowane w OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W SWARZĘDZU – BIURO read more..

Aktualności z OPS
622

Konkurs literacki - Moje niezapomniane wakacje

    Dla Seniorów z Miasta i Gminy Swarzędz Forma dowolna Objętość tekstu: 2 – 4 strony A4 Praca konkursowa powinna zawierać tytuł Pracę należy dostarczyć osobiście instruktorom lub read more..

Aktualności z OPS
808

Zaczarowane wspomnienia w Swarzędzu

  Okres letni w naszym mieście obfituje w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Wśród nich w kalendarzu stałe miejsce zajmuje koncert Dawnych Wspomnień Czar, którego organizator read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1678

Piknik w Zielińcu

  Ciesząc się z pięknej, prawdziwie letniej pogody 18 lipca wybraliśmy się na piknik do Zielińca.  Organizatorem spotkania był Dzienny Dom „Senior-WIGOR” wspólnie ze Środowiskowym Domem Sam read more..

Aktualności z GCI
1350

Profesjonalne bezpłatne szkolenia

  Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach osoby do 30 roku życia Szczegóły na plakacie.     read more..

Aktualności z CAS
722

Literatura, gry i rejs po Warcie, czyli kolejny wakacyjny tydzień seniorów

 W dniach 17 – 22 lipca w Centrum Aktywności Seniora odbywały się warsztaty literackie. Seniorzy rozmawiali o swoich ulubionych książkach, rozwiązywali krzyżówki i zagadki dotyczące literatury po read more..

Aktualności z SW
1764

Informacja – Wnioski o świadczenie wychowawcze (500 plus)

    Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że od od 1 sierpnia 2017 roku będą przyjmowane wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres trwający od 2017/10/01 read more..

Aktualności z GCI
1425

Zmiana godzin pracy Gminnego Centrum Informacji

  Do dnia 28.07.2017r. (piątek) Gminne Centrum Informacji w Swarzędzu będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 12:00   read more..

Aktualności z OPS
632

„NIE TYLKO WARSZTATY MUZYCZNE „ W CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORA „NA PIASKACH”

         Po raz kolejny miałem okazję prowadzić warsztaty muzyczne dla Seniorów naszej gminy Swarzędz. Tym razem cykl spotkań w dniach od 27 czerwca do 7 lipca tego read more..

Aktualności z CAS
848

Lato 2017r w Centrum Aktywności Seniora

    Zgodnie z planem Lato 2017 r w Centrum Aktywności Seniora rozpoczęły się kolejne warsztaty. Uczestnicy mogli aktywnie brać udział w programie edukacyjnym pt” Takie coś z takim czym read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1520

Wycieczka do Kina Malta

   Wakacyjne przedpołudnie 7 lipca zaprosiliśmy uczestników Dziennego Domu „Senior-WIGOR” i Środowiskowego Domu Samopomocy na wspólną wycieczkę do kina studyjnego w Poznaniu. Wiele osób read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1554

Warsztaty z psychologiem

   Oferta Dziennego Domu „Senior-WIGOR” została poszerzona o warsztaty z panią psycholog. Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się w formie kameralnych rozmów w każdą środę. Dz read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1490

Spotkanie międzypokoleniowe

   W dniu 26 czerwca zaprosiliśmy do Dziennego Domu „Senior-WIGOR” dzieci i młodzież ze swarzędzkiej świetlicy socjoterapeutycznej „Nasza Dziupla”. Spotkanie miało charakter warsztatów read more..

Aktualności z ŚDS
777

Letni rejs po Warcie " Bajką " ...

   Dnia 10.07.2017 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy udali się na rejs po malowniczych terenach Warty. Rejs trwał około godziny. Przez czas w którym czekaliśmy na kapitana sł read more..

Aktualności z OPS
709

Nieodpłatna Pomoc Prawna

  Informujemy, że dnia 12.07.2017 r. nieodpłatna pomoc prawna świadczona będzie w godzinach od 9:00 do 13:00. read more..

Aktualności z OPS
655

Na wakacje z Muszkieterami !

    Nad morze pojadą dzieci z naszej placówki, którzy spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakac read more..

Aktualności z ŚDS
784

w świecie instrumentów dętych....

    Dnia 27.06.2017 r. odbyła się audycja oraz prelekcja zorganizowana przez Swarzędzką Orkiestrę Dętą dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Dziennego Domu Senior-Wig read more..