Archiwum artykułów

Maj 2017

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 22 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1552

I Turniej Gry „Rummikub”

  W Dziennym Domu „Senior-WIGOR” zorganizowaliśmy dla naszych uczestników I Turniej Gry „Rummikub”. Nagrody zostały zapewnione przez Urząd Miasta i Gminy oraz Ośro read more..

Aktualności z OPS
767

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza pracodawców

  Otwarte spotkanie dla pracodawców w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu.     read more..

Aktualności z CAS
893

Seniorzy w Kórniku

  W dniu 18 maja seniorzy z naszej gminy wybrali się na wycieczkę do Kórnika, położonego 30 km od Poznania. Dotarcie do celu to tylko pół godziny jazdy autobusem podmiejskim. &nbs read more..

Aktualności z CAS
759

Świadomy i bezpieczny Senior w Centrum Aktywności Seniora

  Dnia 22.05.2017r  w Centrum Aktywności Seniora po raz drugi odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Informacje przekazywali Panowie z Komisariatu Policji w Swarzędzu oraz Straży M read more..

Aktualności z ŚDS
881

W Dobrej Kawiarni Dużo „Dobra”

  Dnia 22.05.2017 r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy udali się do Dobrej Kawiarni, która znajduje się w Poznaniu przy ulicy Nowowiejskiego 15.   Dobra Kawiarnia jest sp&o read more..

Aktualności z CAS
691

Fotografia oknem na świat

  Przypadająca w tym roku 60. edycja międzynarodowego konkursu World Press Photo i ekspozycja wyróżnionych fotografii w CK Zamek w Poznaniu, nie mogła ujść uwadze swarzędzkim seniorom. Je read more..

Aktualności z OPS
740

NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2017/2018

  Zbliża się kolejny okres zasiłkowy dotyczący świadczeń rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz funduszu alimentacyjnego. W związku z powyższym zachęcamy do złożenia wniosków read more..

Aktualności z OPS
670

BEZPŁATNE KURSY - „Zmiana na lepsze w Wielkopolsce” - współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

    Chcesz pozyskać nowe kwalifikacje zawodowe i wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy? Jeśli tak to Instytut Projektów Personalnych Sp. z o. o. zaprasza na bezpłatne ku read more..

Aktualności z OPS
961

Regulamin Konkursu Fotograficznego - VIII Tydzień Profilaktyki

  REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Na skrzydłach przyjaźni”   I   1. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu.2. Konkurs rozpoczyna się 1 read more..

Aktualności z CAS
681

Viva Seniorzy 2017

  Jak co roku wzięliśmy czynny udział w organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu targach Viva Seniorzy. Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem „Aktywności -Zdrow read more..

Aktualności z CAS
752

„Piknik” w Centrum Aktywności Seniora

  Pogoda sprawiła nam psikusa i zaplanowany piknik w terenie został przeniesiony do Centrum Aktywności Seniora. Grupa ponad 90 osób z Dziennego Domu Senior Wigor, Środowiskowego Domu Samo read more..

Aktualności z CAS
698

W świecie koralików…

  W ramach warsztatów artystycznych w Centrum Aktywności Seniora wykonujemy obecnie biżuterię z koralików: bransoletki i naszyjniki. Seniorkom bardzo podobają się te ćwiczenia, cho read more..

Aktualności z OPS
709

Bezpłatna mammografia w Swarzędzu

  W związku z tym, że w dniu 23 maja 2017r. w Swarzędzu przy Centrum Zarządzania Kryzysowego ul. Dworcowa 24 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodo read more..

Aktualności z OPS
680

Aktywny Samorząd - MODUŁ I - 2017r

  W związku z realizacją pilotażowego programu "Aktywny Samorząd" MODUŁ I, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w read more..

Aktualności z OPS
706

Szlachetne zdrowie niech każdy się dowie

  Po raz kolejny w odpowiedzi na potrzeby seniorów zrzeszonych w klubach młodych duchem skorzystaliśmy z seansów relaksacyjno zdrowotnych w grocie solnej „Jantar” w Gru read more..

Aktualności Erasmus+
3049

Nowe Horyzonty w Swarzędzu

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu od 2007 roku nieprzerwanie angażuje się w realizację programów europejskich Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Początkowo były to projekty należące do pro read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1437

Aktywny tydzień w Dziennym Domu „Senior - WIGOR”

  Drodzy Czytelnicy! Po raz kolejny chwyciłam za pióro, aby podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami z działalności i z życia Dziennego Domu „Senior - WIGOR”.   W nie read more..

Aktualności z CAS
938

CELULIT NA KONKURSIE KABARETÓW

  Dnia 7 kwietnia tego roku zespół muzyczno – kabaretowy „Celulit” miał okazję wziąć udział w II Konkursie  zespołów kabaretowych seniorów , któ read more..

Aktualności z CAS
738

Seniorzy na Uniwersytecie

  W dniach 24 – 26 kwietnia seniorzy ze Swarzędza wzięli udział w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W ramach tej inicjatywy odwiedziliśmy trzy uczelnie wyższe: Akademię Muzyczną im. I. read more..

Aktualności z OPS
767

Profilaktyka bezpieczeństwa w Klubach Młodych Duchem

  Wczoraj odwiedził nas policjant i przedstawiciel Straży Miejskiej w Swarzędzu w klubie "Wesoła Paczka" w Paczkowie. Panowie przestrzegali nas przed działaniem złodzieja i wyłudzaniem pieniędzy read more..

Aktualności z CAS
751

Warsztaty kreatywne w CAS

  Po świątecznych warsztatach, na których przygotowywaliśmy ozdoby wielkanocne nadszedł czas na kolejne twórcze spotkania w Centrum Aktywności Seniora. Warsztaty te mają na celu dz read more..

Aktualności z CAS
651

Integracja w Centrum Aktywności Seniora

  27 kwietnia na długo pozostanie w pamięci naszych drogich seniorów. Na samym początku odbyło się zebranie organizacyjne, które wpisało się w miłą tradycję działania lokalnych klu read more..