ZMIANA ADRESU WWW w związku z przekształceniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu na Centrum Usług Społecznych, z dniem 01.01.2024 r. zmieni się także adres strony internetowej i adres poczty elektronicznej. Od stycznia 2024 r. wszelkie niezbędne informacje dostępne będą pod adresem: www.cusswarzedz.pl, a kontakt mailowy z siedzibą CUS będzie możliwy dzięki poczcie elektronicznej sekretariat@cusswarzedz.pl Numery telefonów nie ulegną zmianie.

Archiwum artykułów

Marzec 2016

Witamy w Archiwum. Na tej stronie można znaleźć 26 artykułów z podziałem na miesiące i lata.
Aktualności z SW
332532

Przykład wypełnionego wniosku "Rodzina 500 plus"

    Wniosek na pierwsze dziecko                            read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
2463

„Śniadanie Wielkanocne”

  Wizyta przy ul. Piaski 4 kojarzy się z Młodymi Duchem bądź Środowiskowym Domem Samopomocy. Byli oni gospodarzami Śniadania Wielkanocnego, na którym spotkali się, 24 marca w Wielki Czwartek, uc read more..

Aktualności z ŚDS
1380

Czas na kręgle

  Jak aktywnie spędzić czas na wiosnę? Jest na to prosta rada. Wyjście na kręgle to okazja do dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku. 21 marca uczestnicy Środowiskowego Domu powitali pierwszy dzie read more..

Aktualności z ŚDS
1501

Rajd na powitanie wiosny

  W dniu 19 marca kilku zapalonych łazików ze Środowiskowego Domu Samopomocy ze Swarzędza wybrało się na Rajd Wiosenny pn. „Witamy Wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych”, organizowany przez Odd read more..

Aktualności z ŚDS
1205

Przygotowania do świąt Wielkanocnych

  W Środowiskowym Domu Samopomocy atmosferę zbliżających się świąt Wielkiejnocy odczuwamy już od jakiegoś czasu. Po każdych zajęciach plastycznych pojawiały się nowe ozdoby, które powoli wprowad read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1906

Kurczaczki i zajączki na Wielkanoc dla Dzieci z Przedszkola „Pod Kasztanami”

  14 marca Uczestnicy Dziennego Domu Senior – WIGOR przekazali Dzieciom z Przedszkola „Pod Kasztanami” całe mnóstwo wesołych ozdób wielkanocnych. Tradycyjnie było to śliczne, brązowe zajączki i read more..

Aktualności z GCI
2011

Zajęcia kulinarne w KIS

W piątkowe przedpołudnie 18 marca br. w Gminnym Centrum Informacji odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem zaproszonych gości – Swarzędzkich Seniorek z Klubów Młodych Duchem i uczestników Klubu I read more..

Aktualności z CAS
1370

"Celulit" z wizytą w przedszkolu

  Dnia 15 marca zespół muzyczno – kabaretowy CELULIT wystąpił przed bardzo wymagającym audytorium: przed dziećmi z przedszkola w Lusowie. Występy przed dziećmi jest o tyle trudny, że dzieci nie read more..

Aktualności z SW
2381

PKO Bank Polski wspiera realizację programu „Rodzina 500 plus”

  PKO Bank Polski jako pierwszy bank włączył się w rządowy program „Rodzina 500 plus”. Dzięki temu klienci Banku będą mogli od 1. kwietnia elektronicznie wypełnić wniosek o świadczenie wychowawc read more..

Aktualności z SW
2863

Gdzie złożyć wniosek „Rodzina 500 plus” ?

  Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż w dniach od 1 kwietnia 2016 r. do 15 kwietnia 2016 r. wnioski będą przyjmowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w pomieszczeniach Ośrodka Kul read more..

Aktualności z CAS
1163

"Celulit" u Poznańskich Seniorów

  Dnia 8 marca a więc w samym „Dniu Kobiet” zespół muzyczno – kabaretowy został zaproszony na prezentację swojego repertuaru w Klubie Seniora  przy ul. Krakowskiej w Poznaniu. Członkowie kl read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1881

Dzień Mężczyzn oraz warsztaty florystyczne w Dziennym Domu Senior – WIGOR

  Już 9 marca uczestnicy spędzili bardzo kreatywnie i pracowicie na zajęciach kulinarnych. Tym razem piekliśmy ciasta. Cukiernicze wyzwanie podjęli Panowie i powstał wspaniały placek z orzechami read more..

Aktualności z SW
2035

„Rodzina 500 plus” również za pośrednictwem bankowości elektronicznej

  Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż zgodnie z komunikatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 1 kwietnia 2016 r. wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie możn read more..

Aktualności z SW
2028

Obejrzyj film: jak otrzymać świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus?

  Program Rodzina 500 plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko do ukończenia 18 roku życia. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze dziecko po spełnieniu k read more..

Aktualności z SW
3161

Najważniejsze informacje dotyczące Programu Rodzina 500+

  Osoby uprawnione do świadczenia   Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje : •    obywatelom polskim, •    cudzoziemcom:  do których stosuj read more..

Aktualności z ŚDS
1704

Dzień Kobiet i Mężczyzn w ŚDS

  Święto Kobiet, pomimo różnych opinii na jego temat jest chętnie celebrowane w naszym ośrodku. Panowie, których jest tu zaledwie czterech, zrobili miłą niespodziankę paniom w dniu ich święta w read more..

Praca w OPS
1782

INFORMACJA O WYNIKU NABORU - Kierownik Sekcji Świadczeń Wychowawczych

  W wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego komisja wskazuje do zatrudnienia: p. Agnieszkę Jacaszek zam. Poznań   UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU: Komisja wskazuje do zatrud read more..

Aktualności z SW
2479

Infolinia Programu „Rodzina 500+”

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu informuje, iż od 14.03.2016 r. uruchomił infolinię dotycząca Programu „Rodzina 500+” na terenie Miasta i Gminy Swarzędz. Pod numerem telefonu 61 651 26 51 read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
2251

Z Wigorem na co dzień to „sama frajda”

  W dniu 03 marca w Dziennym Domu  „Senior Wigor” odbyły się wspólne warsztaty dekoracyjne przed zbliżającym się  Dniem Kobiet. Panie z Klubów Młodych Duchem „Wesoła Paczka” z Paczkowa read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
1775

Przypinkowe fantazje w Dniu Kobiet

  Dzień Kobiet w Dziennym Domu Senior -WIGOR rozpoczęliśmy pysznym ciastem i kawą. Tego wyjątkowego dnia prezentem – niespodzianką dla Pań było projektowanie przypinek własnego pomysłu. Uczestni read more..

Aktualności z OPS
1154

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

  Gmina Swarzędz po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno – profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Pod dobrą opieką” i opiera się na anali read more..

Aktualności z OPS
957

Archipelag pozytywnych wartości i zmian

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu,... read more..

Aktualności z CAS
1126

Czwartkowe Muzykowanie na Piaskach

  Taki tytuł otrzymały cykliczne spotkania muzyczne dla wszystkich chętnych seniorów chcących śpiewać , bawić się i grać. A wszystko to przez dwie godziny raz w miesiącu. Pierwsze inauguracyjne read more..

Aktualności z ŚDS
1229

Miesiąc Chiński w Środowiskowym Domu Samopomocy

  W lutym w ramach cyklu „Miesiąc narodowościowy” uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy podczas różnych zajęć i treningów zapoznawali się z kulturą Chin. Do tego orientalnego kraju przeniosł read more..

Aktualności Dzienny Dom - Senior Wigor
3433

Uczestnicy z Dziennego Domu Senior-WIGOR na kręgielni

  W piątek 19 lutego Uczestnicy z Dziennego Domu Senior-WIGOR wybrali się na kręgle do swarzędzkiego SCSiR  w towarzystwie osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy.  Dwie godziny upłynęł read more..

Aktualności z CAS
1093

"Celulit" w Lisówkach

  W środę 24 lutego zespół seniorek CELULIT z klubu Słoneczny Wiek w Swarzędzu udał się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Zespół otrzymał  niecodzienne zaproszenie na występ a read more..