We wrześniu w progach Dziennego Domu Pomocy mieliśmy wielką przyjemność i zaszczyt gościć wspaniałego muzyka - amatora pana Henryka. Ten zdolny samouk rozpoczynał swoją przygodę z akordeonem już w czasach harcerstwa poznańskiego. To wtedy ujęty pięknymi utworami patriotycznymi i ludowymi postanowił spróbować swoich sił na instrumencie. Jak sam powiedział z lekką nutką tęsknoty w głosie: „ kiedyś to się muzykę grało i śpiewało”.

 

Artysta, uczestnik sąsiadującego Dziennego Domu „Senior – WIGOR” zaprezentował kompozycje harcerskie i biesiadne z czasów swojej młodości. „Szła dzieweczka do laseczka”, „Stokrotka rosła polna”, „Płonie ognisko w lesie” to raptem mała część piosenek jakże dobrze znanych nam wszystkim, a w szczególności seniorom. Na twarzach widowni pojawiła się refleksja i wzruszenie. W tym dniu nostalgia za dawnymi czasami zagościła w sercach wiernych słuchaczy. Klimatowi spotkania dodawały ostatnie tchnienia ciepłych wrześniowych dni w postaci promieni słonecznych podglądających przez okno owe wydarzenie. Uraczeni tym sympatycznym spotkaniem seniorzy podziękowali koledze za występ.

 

Jak widać na załączonych zdjęciach czas na realizowanie swoich pasji mieści się w nieskończoności a metryka urodzenia człowieka stanowi często kwestię podejścia do życia. Takie placówki wsparcia jak Dzienny Dom Pomocy czy Dzienny Dom „Senior – WIGOR”, funkcjonujące w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu stają się doskonałym miejscem na dzielenie się swoimi talentami, które przecież posiada każdy z nas.

 

Rafał Wójtowicz

Dzienny Dom Pomocy

 

zdj.4 zdj.3 zdj.1 zdj2